KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Bayramlıklarını KO-MEK’te diktiler
 Bayramlıklarını KO-MEK’te diktiler
Güncel
24 Ekim 2012 Çarşamba 12:05
  • 660
  • 0

Bayramlıklarını KO-MEK’te diktiler

Üç kız kardeş bayramlık kıyafetlerini Uzuntarla KO-MEK kursunda hazırladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) misyonu ve verdiği eşit eğitim imkanıyla vatandaşların hayatlarını olumlu yönde etkilemeye devam ediyor. Uzuntarla`da yaşayan üç kız kardeş de KO-MEK`i kendi hayatlarına katanlar arasında yer aldı. Aldıkları dikiş eğitimi sonucunda elleri iğne tutan üç kız kardeş bayramlıklarını KO-MEK`te dikti. Genç hanımlar mutluluklarını aileleri ve usta eğiticileriyle paylaştı. 
 
KARDEŞLERİNDEN ÖZENDİLER
Üniversite öğrencisi Seher Kahraman, KO-MEK`e katıldıktan sonra kıyafet dikmek için ablalarıyla kumaş alışverişine çıktı. Alışveriş sırasında birbirinden güzel kumaşları gören ablaları, kardeşlerine özenerek KO-MEK kurslarına yazılma kararı aldı. Daha sonra KO-MEK`e katılan üç kız kardeş aldıkları eğitim sayesinde kendi bayramlıklarını dikme seviyesine ulaştı. Abla Hatice Kahraman, “Daha önce dikiş dikmeyi hiç bilmiyordum. Burada öğrendiklerim sayesinde artık birçok farklı modelde kıyafet dikebiliyorum” dedi. 
 
2 TL`YE ELBİSE YAPTILAR
Bir diğer abla Havva Kahraman ise, “Pazardan 2 TL`ye aldığım kumaşla mağazada 50 TL`ye satılan elbiselerin aynısını dikiyorum`` dedi. KO-MEK`teki arkadaşlık ortamına da değinen Kahraman, “Burada çok güzel arkadaşlık ortamı var. KO-MEK`te hem eğleniyoruz hem öğreniyoruz. Ayrıca KO-MEK sayesinde birçok etkinliklere katılarak sosyalleşiyoruz. Bizlere sunduğu imkânlardan dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu`na çok teşekkür ediyorum`` diye konuştu.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ