KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Belde A.Ş. davasına Karaloğlu da katıldı
 Belde A.Ş. davasına Karaloğlu da katıldı
Güncel
15 Eylül 2010 Çarşamba 15:34
  • 4525
  • 13

Belde A.Ş. davasına Karaloğlu da katıldı

Bugün görülen Belde AŞ davasın üçüncü duruşmasına Münir Karaloğlu’da geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin yan kuruluşlarından biri olan Belde A.Ş. davasının görülen 3. duruşmasında ilginç olaylar yaşandı. Duruşmaya tanık olarak gelen Mehmet Akif Karaosmanoğlu, adliye binasına girerken ruhsatlı tabancasını polis noktasına bıraktı. Görevli polis memuru tabancayı merak edip incelemek istedi. Silahın kazayla ateş alması sonucu adliye koridorlarında panik yaşandı. Silah sesini duyunca kaçmaya kalkan bayan polis memurlarından biri duvara çarptı, ayağından yaralandı.
 

VALİ KARALOĞLU DA GELDİ
Belde A.Ş.`nin açtığı ‘merkez parklarının bakımı` ihalesinde kamuyu 37 milyon TL zarara uğrattıkları iddiasıyla 24 kişi ve 3 kuruluşun yöneticilerinin yargılandığı davanın 3. duruşması Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görüldü. Bu duruşmaya da katılmadığı taktirde zorla getirilmesine karar verilen dönemin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve şimdiki Van Valisi Münir Karaloğlu duruşmada hazır bulundu.
 

“AYAĞA KALK” DİYE UYARDI
Karaloğlu`nun avukatlığının Av. Erol Şahin üstlendi. İfadesini yazılı olarak veren Van Valisi Münir Karaloğlu bir de sözlü savunma yaptı. Mahkeme başkanı Eyyüp Gümüşhan, kimlik tanımlaması yapıldığı esnada ayağa kalkmayan Van Valisi Karaloğlu`nu “ayağa kalk” diye uyardı. Karaloğlu savunmasında iddianamenin gelişigüzel hazırlandığını söyledi, beraatini istedi.
 

19 EKİM`E ERTELENDİ
Ayrıca sanık Çevre İnşaat Ldt. Şti. ve Teknik Katı Atık Ldt. Şti`nin vekillerinin tüzel kişiler hakkındaki kamu davasının sanıklar hakkındaki kamu davasından tefrik edilerek yürütülmesi yönündeki taleplerinin reddine karar verdi. Dava 19 Ekim saat 14.00 tarihe ertelendi. Bir sonraki davada Gülören Özen, Erol Solak, Nermin Tireben, Gencay Yıldıztekin, Ömer Tosun, Kamil Aktaş, Hamdi Aktürkoğlu, Alper Çağlar ve Cavit Çağlar`ın zorla getirilip mahkeme huzurunda ifadeleri alınacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ