KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Belsa esnafı, çeteler ve uyuşturucudan şikayetçi
 Belsa esnafı, çeteler ve  uyuşturucudan şikayetçi
Güncel
26 Eylül 2010 Pazar 17:04
  • 3652
  • 8

Belsa esnafı, çeteler ve uyuşturucudan şikayetçi

Belsa Plaza esnafı alışveriş merkezi içerisinde çetelerin cirit attığını ve uyuşturucu ticareti yapıldığını iddia ederek İzmit Belediyesi’ni ve emniyeti göreve çağırdı
İzmit`in en kalabalık alışveriş merkezlerinden biri olan Belsa Plaza esnafları son zamanlarda oldukça sıkıntılı günler yaşıyor. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Elgin`in, başkanı olduğu Belsa Plaza yönetiminin sorunlarıyla ilgilenmediğini söyleyen esnaflar; Belsa`daki özel güvenlik şirketinin de çete, hap ve uyuşturucu kullananlara göz yumup birlikte hareket ettiğini iddia etti. Esnaflar, Belsa Plaza`nın adının kirletildiğini ve gerekli önlemler alınmazsa haklarını hukuk yoluyla arayacaklarını dile getirdi. 
 
 
UYUŞTURUCU MU SATILIYOR?
Artık ailelerin alışverişe gelmediğini vurgulayan esnaflar, Kocaeli Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü`ne de çağrı yaptı. Hemen her gün en az beş kavganın çıktığını ve güvenlik görevlilerinin onları dışarı çıkaracağı yerde kavgayı ayıran esnafın üzerine yürüdüğünü de söyleyen esnaflar, “Bu olaylar ailelerin alışveriş için gelmemesine neden oldu. Zaten kriz de var. Burada hap ve uyuşturucu da kullanılıyor, satılıyor. Çeteler kavga ediyor. Özel güvenlik hem göz yumuyor, hem de onlarla işbirliği içinde. Belsa Plaza`da güvenlik falan yok” şeklinde sitem etti. 
 
 
GÜVENLİK ZAFİYETİ VAR
Belsa Plaza yönetimine defalarca dilekçeyle başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını dile getiren esnaflar şikayetlerini şöyle sıraladı: “Temizlik ve güvenlik zafiyeti var. Biz devletimize vergi ödüyorsak devletin polisleri buraya da baksın. Belsa Plaza önünde bekleyen emniyet güçleri olsun istiyoruz. Sanırım İzmit Belediyesi bazı şeyleri ortaya çıkacak diye devlet görevlilerinin burada olmasını istemiyor. Burada 460 esnaf mağdur ediliyor. İzmit Belediyesi bize danışmadan hem yönetimi oluşturuyor hem de ilgilenmiyor.”
 
 
GÜVENLİK GÖREVLİSİ ASILDI
İsini vermek istemeyen bir esnaf ise yanında çalışan genç bekar bir kadına evli ve çocuklu bir güvenlik görevlisinin askıntı olduğunu belirtti. Esnaf olayı, “Kızın ailesi duyunca gelip güvenlik görevlisini burada dövdü. Kızı da işten çıkarmak zorunda kaldım. Burada ne güvenlik kaldı ne de huzur” şeklinde konuştu. Başka bir esnaf da okulların açılmasıyla Belsa`daki kafeteryalara daha çok lise öğrencilerinin gelerek nargile içip oyun oynadığını belirterek emniyet güçlerinin okuldan kaçan öğrenciler için önlem alınmasını da istedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ