KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Beylerbeyliler’in yönetimi değişmedi
 Beylerbeyliler’in yönetimi değişmedi
Güncel
21 Ekim 2012 Pazar 16:19
  • 1152
  • 0

Beylerbeyliler’in yönetimi değişmedi

Kandıra Beylerbeyliler Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dün 2. olağan genel kurul kongresini yaptı. Başkan ve yönetim kurulu üyeleri oy birliğiyle ikinci kez göreve getirildi
Kandıra Beylerbeyliler Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dün fuar içindeki Sivil Toplum Merkezi`nde 2. olağan genel kurul kongresini gerçekleştirdi. Açılış konuşmasıyla başlayan kongre, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından başkanlık seçimiyle devam etti. Beylerbeyliler Derneği Başkanı Ayhan Ayyıldız`ın tek aday olarak oy birliğiyle ikinci kez başkan seçildi. 
 
YENİDEN BAŞKAN
Kongreye; Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, CHP İzmit Belediye Meclis üyesi Cengiz Özcan, Beylerbeyliler Köy Muhtarı Musa Yener de katıldı. Yönetim ve denetim kurulunun seçim teklifi yaptığı ve 8 maddeden oluşan kongre, başarılı bir şekilde gerçekleşti. Tek listeli seçim usulüyle tek aday olan Ayhan Ayyıldız, ikinci kez başkan seçilirken 9 kişilik yönetim kurulu üyeleri ise değişmedi.
 
YÖNETİM KURULU
2010 yılında kurulan ve ilimizin aktif dernekleri arasında yer alan Kandıra Beylerbeyliler Derneği, 61 üyeden oluşuyor. Ayhan Ayyıldız`ın başkanlığını yaptığı derneğin yönetim kurulunda ise; dernek başkan yardımcısı Ali Çetin, sekreter Menderes Yoldaş, sayman Metin Özcan olmak üzere Bayram Ali Güzel, Erhan Öztürk, Saffet Dönmez, Bekir Ayyıldız ve Cüneyt Cici gibi isimler de bulunuyor.
 
KURDUK, BÜYÜTÜYORUZ
Başkan Ayyıldız`ın “Dünyaya getirdik şimdi de büyütüyoruz” dediği Beylerbeyliler Derneği, 2010`daki 28 üye sayısını iki sene içinde 61`e çıkardı. Derneğin kurulma amacının Beylerbeyliler Köyü`ndeki insanları bir araya getirmek olduğunu söyleyen Ayyıldız, “Dernekleşme sosyalleşmedir” diyerek köyde ‘bayramlaşma` ve ‘festival` adı altında halkı kaynaştırma etkinlikleri düzenledikleri bilgisini verdi.
 
TABELA DERNEĞİ DEĞİLİZ
Ayyıldız, Beylerbeyliler`le fikir alışverişinde bulunmak için İzmit`te sık sık bir araya gelerek toplantı yaptıklarını kaydetti. Ayyıldız, “Kurulurken tabela derneği olmayacağımızı söylemiştik. Yönetim kurulu olarak önümüzdeki dönemlerde yeni projelerle yolumuza devam edeceğiz” dedi. Kendilerini ikinci kez seçen dernek üyelerine teşekkür eden Ayyıldız, yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ