KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Çeker: Çayırova’da sağlık yönünden usülsüzlük var!
 Çeker: Çayırova’da sağlık yönünden usülsüzlük var!
Güncel
24 Aralık 2012 Pazartesi 23:00
  • 1284
  • 0

Çeker: Çayırova’da sağlık yönünden usülsüzlük var!

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yaptığı basın toplantısında Çayırova’da sağlık yönünden usulsüzlükler olduğunu ileri sürdü
Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, dün sendika binasında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Seka Devlet Hastanesi İş Yeri Baştemsilcisi Zeynep Fatma Erduran, yönetim kurulu üyesi Şengül Çakmak ve Çayırova`da doktorken açığa alınan Adnan Yılmaz katıldı. Çeker, Çayırova`nın Darıca`dan yönetildiğini ifade ederek “Çayırova`daki sağlık hizmetlerini sevk ve idare edecek amir sıkıntısı yaşanmaktadır” dedi. 
 
UZAKTAN KUMANDA 
Çeker sözlerine devam ederek, “İlçede devlet hastanesi bulunmamaktadır. Sağlık hizmetleri uzaktan kumanda edilmekte vekaleten Darıca`dan yönetilmeye çalışılmaktadır. Çayırova`daki toplum sağlığında görev yapan çalışanlara, özellikle hekim ve çevre sağlık teknisyenlerine karşı yapılan haksız ve hukuksuz uygulamalar bardağı taşırmıştır. Bir arkadaşımız işe geç geliyor denilerek önce Darıca`ya ardından da Kartepe`ye sürülmüştür” dedi. 
 
HUZURSUZLUK VAR 
 “Çayırova`daki görevine dönen çevre sağlık teknisyenin, halk sağlığı kurumu başkanlığına sunulması için yazmış olduğu dilekçeler, ilgili kuruma gönderilmeyerek kurumdan ilişiği kesilmiştir” diyen Çeker, “Mülki ve kurum amirinin usulsüz uygulamalarından dolayı Çayırova`da sağlık çalışanları arasında huzursuzluk her gecen gün artmaktadır. Çalışanlar yaşanan huzursuzlar için tutanak dahi tutmuşlardı” ifadelerini kullandı. 
 
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Çeker, “Hiçbir devlet kurumu ve makamı orada görev başında bulunan yöneticinin şahsi mülkü değildir. Hiç kimse kendi hukukunu oluşturamaz. Böyle davrananlar ebette ki gün gelecek hukuk karşısında hesap vereceklerdir. Biz bu yaşanan olay nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve davanın peşini bırakmayacağız” dedi.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ