KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Çenesuyu, mavi kapaklara talip
 Çenesuyu, mavi kapaklara talip
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 14:10
  • 1433
  • 0

Çenesuyu, mavi kapaklara talip

Tekerlekli sandalye kampanyasına Çenesuyu A.Ş. olarak ilçe genelinde sahip çıkacaklarını belirten başkan Alemdar, mavi kapak toplama projesini de üstleneceklerini söyledi
Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Derince İbnisina İlkokulu`nda ihtiyaç sahibi çocuklara tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı. Okulda düzenlenen programda konuşan Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, kapak toplamak suretiyle yapılan ve sık sık sorunların yaşandığı tekerlekli sandalye kampanyasına Çenesuyu A.Ş. olarak ilçe genelinde sahip çıkacaklarını söyledi.
 
SANDALYE ALDILAR
Milli Eğitim Bakanlığı (M.E.B), Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği`nin birlikte gerçekleştirdiği ‘Okullar Hayat Olsun` projesi kapsamında Derince İbnisina İlkokulu Sağlık Kulubü de bir kampanya düzenleyerek 10 günde 80 kilogram mavi kapak topladı. Kocaeli Bedensel Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği`nin de aracılığıyla toplanan bu kapaklar için ilgili firmadan 1 adet tekerlekli sandalye temin edildi.
 
SPONSOR OLDULAR
Öğrencilerin 10 günde 80 kg`lık kapak toplamaları bazı vatandaşları da harekete geçirdi ve 3 adet tekerlekli sandalye daha hayırseverler tarafından okula bağışlandı. Kampanyaya katılan bir vatandaş ismini açıklamak istemezken, 3. sandalyenin sponsoru Özay Uzun ile Salih Özcan ve 4. sandalyenin sponsoru ise Zuhal-İsmail Bartan ile Kandil Kafe çalışanları oldu.
 
TEŞEKKÜR ETTİ
3 sandalyenin teslim edildiği programda açılış konuşması yapan okul müdürü Osman Akman, kampanyayı düzenleyen ve katkı sunan herkese teşekkür etti. İlçe milli eğitim müdürü Remzi Turan da milli eğitim olarak yapamadıkları birçok hizmeti Derince Belediyesi`nin gerçekleştirdiğini ifade etti. Kocaeli Bedensel Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmet Arguç ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü hakkında konuklara bilgi aktardı.
 
KAPAKLAR ÇENESUYU`NA
Gerçekleşen programda duygusal bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, engelli öğrenciler adına düzenlenen kampanyaya destek olanlara teşekkür ederek söze başladı. Özellikle okul bazında başlatacakları kampanya hakkında ipucu veren başkan Alemdar, ilçenin sembolü olan Çenesuyu`nun bugüne kadar başta eğitim olmak üzere pek çok konuda sponsor olduğuna dikkat çekerek mavi kapak toplama projesini de ilçe genelinde üstleneceğini söyledi.
 
YENİ KAMPANYA
Öte yandan Çenesuyu yetkililerinin yaptığı açıklamada başkan Alemdar`ın talimatıyla mavi kapakların yanı sıra pet şişelerin de toplanacağı bildirilirken kampanya hakkındaki tüm detayların önümüzdeki günlerde geniş bir şekilde kamuoyuyla paylaşılacağı da duyruldu.
 
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ