KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Çenesuyu’nda bayram var
 Çenesuyu’nda bayram var
Güncel
12 Ekim 2012 Cuma 14:11
  • 2305
  • 19

Çenesuyu’nda bayram var

Çenesuyu A.Ş.’nin 76 çalışanı, başkan Alemdar’ın verdiği müjde niteliğindeki onayın ardından sendikalı olarak Hizmet-İş’e geçti, bayramı erkenden yaşadı
Derince Belediyesi`nin sadece ilimizde değil ülke çapında, hatta yurt dışındaki markası olan Çenesuyu A.Ş.`de çok önemli bir olay gerçekleşti. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın, Hizmet-İş Sendikası temsilcileriyle yaptığı görüşmelerin ardından işçiler törenle sendikaya üye oldu. Çenesuyu A.Ş. çalışanlarının hazır bulunduğu imza törenine Derince Belediyesi adına belediye başkanı Dr. Aziz Alemdar, başkan yardımcıları Adnan Balcı ve Adnan Pala da katıldı.
 
MERKEZDEN GELDİLER
Törene katılanlar arasında Çenesuyu A.Ş. Koordinatörü Ömer Mete, Hizmet-İş Sendikası Genel Merkez Genel Teşkilat Başkanı Zekeriya Koca, Öz Büro-İş Genel Merkez Genel Sekreteri Metin Karagöz, Hizmet-İş Sendikası 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy, Hizmet-İş Sendikası Mali Sekreteri Mustafa Polat, Derince Belediyesi İşyeri Baş Temsilcisi İsa Tan, temsilciler Bülent Kılıç ve Selahattin Sarıfakıoğlu da vardı.
 
ERSOY, TEŞEKKÜR ETTİ
76 çalışanın noter huzurunda imza atarak Hizmet-İş`e geçtikleri törende ilk konuşmayı yapan Hizmet İş Sendikası 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy yaptı. Ersoy, “1999 yılında kurulan fabrikamızın çalışanlarının hayali bugün gerçekleşiyor. Gerçekten Çenesuyu`na yakışır bir süreç yaşıyoruz. Emeğe değer veren, çalışanlara saygı gösteren, onları kalbinde yaşatan Dr. Aziz Alemdar, sağ olsun, var olsun. Bugün yeni kayıtlarımızı yapıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 
 
YAKINDAN İZLİYORUZ
İdris Ersoy`un ardından bir konuşma yapan Hizmet-İş Sendikası Genel Merkez Genel Teşkilat Başkanı Zekeriya Koca, 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerden beri başkan Alemdar`ı takip ettiklerini belirterek “Biz Ankara`da başkan Alemdar`ın Derince`ye ve işçi arkadaşlara yaptığı katkıları biliyoruz. Sayın başkan göreve geldiği gün işçi arkadaşlarımızın 5 bin TL alacağı vardı, bunları ödedi. Sayın başkan, insana verdiği değerin gereği çalışan arkadaşlarımızın bulundukları ortamları iyileştirdi” ifadesini kullandı.
 
HERKESE ÖRNEK OLSUN
Koca, başkan Alemdar`ın göreve başladığı zaman 800 bin TL olan sendika borcunu bitirmek üzere olduğunu da sözlerine ekleyerek “Yapılanların üzerine bugünkü imza töreni bir tac olacak. Bu yapılan çalışma, imza töreni diğer belediyelere örnek olmalı” dedi. İmza töreninde son konuşmayı işçilerin alkışları arasında Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar yaptı. Alemdar, “Çenesuyu Derince`nin markasıdır” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:
 
ALIN TERİ KURUMADAN
“Biz görevde bulunduğumuz süreçte fabrikamızın fiziki şartlarını iyileştirerek, pazar payını yükseltip, yurt dışına tanıtımını yaptık ve bunu hala devam ettiriyoruz. Tabi bunu personelimizin gayretli çalışmalarıyla yapıyoruz. Çalışan arkadaşlarımıza bugüne kadar yaptığımız ücret artışları sürekli enflasyonun üzerinde oldu. Bununla birlikte çeşitli sosyal haklar da verdik. İşçinin alın teri kurumadan hakkını ödemek prensibiyle yaptığımız iyileştirmeler, çalışanlarımızın da verimini artırdı. Artık profesyonel bir örgütlü çalışmayla yola devam edeceğiz. İnşallah bu imza töreni Derince için hayırlı olur.”
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ