KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li Yazar’ın turuncu tepkisi
 CHP’li Yazar’ın turuncu tepkisi
Güncel
25 Ekim 2012 Perşembe 12:29
  • 1327
  • 2

CHP’li Yazar’ın turuncu tepkisi

CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Karamürsel Belediyesi’nin ilçenin her tarafındaki çöp bidonlarını turuncu renkli olanlarla değiştirmesini eleştirdi

CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Karamürsel Belediyesi`nin eski çöp bidonlarının yerine turuncu renkli bidonları getirmesini eleştirdi. “Turuncu, tıbbi atık malzemelerinin konulacağı kutuların rengidir ve genelde de hastaneneler, sağlık ocakları ve revirlerde kullanılır” diyen Yazar, “Renk tercihininizi nasıl belirlediniz? AKP`nin siyasal rengi olduğu için mi? AKP tabanına veya üst yöneticilerine ilerisi için mesaj vermek amacıyla mı?” sorularını sorarak belediyeye verdi veriştirdi.

 
TURUNCU KRİZİ
Renk konusunda belediyeyi son hız eleştiren Yazar şunları söyledi: “Bu bidonlardan kaç tane alındı ve birim fiyatı ne? Bidonlar plastik, kullanım ömrü sac olanlara oranla daha mı uzun? İhtiyaç var mıydı? Yoksa bir firma renk açısından satamadığı ve elinde kaldığı için mi aldınız bunları? Sayın Yalçın Kuşkan`nın söylediği gibi ilimizin belediyelerini acemiler mangası yönetiyor ve bizim başımızda tıraşı öğreniyorlar. Turuncu renkli çöp bidonlarından belli. Karamürsel`i temizlemek istiyorsanız temizlik sistemini tümden gözden geçiriniz”
 
SINIFTA KALDINIZ
AKP`li belediyeye renklerden sınıfta kaldınız diyen Yazar, “Karamürsel ALP`in mezarının etrafını siyah mermer yaptınız. Siyah mermer hıristiyanlarındır biz ise müslümanız. Bizimkisi beyaz mermerdir” diyerek belediyeye verdi veriştirdi. Çöp bidonlarının renginin yeşil veya gri olması gerektiğine dikkat çeken Yazar, belediyeye “Renklerin dilini öğrenmek isterseniz Google amcaya sorabilirsiniz” gibi hicivli bir cümle de kurdu. 
 
CEVABINI VERECEK
Karamürsel`de demokrat ve özgür insanların yaşadığını belirten Yazar, halkın sandıkta bu yapılanların hesabını soracağını söyledi. Yazar, “Vatandaşımız, Hakka ve halka hizmet etmeyen yıllardır bazı köşeleri tutmuş bırakmamak için mücadele veren kişilere önümüzdeki seçimlerde en iyi cevabı Osmanlı tokadı ile verecektir” şeklinde konuştu. Karamürsel`de belediyecilik anlamında devrim niteliğinde değişiklik olacağına deyinen Yazar, “Şimdi sıra CHP`de. Karamürsel`e CHP`li belediye başkanı yakışır” ifadesini kullandı.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ