KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Çöp kamyonu ikinci baharı bitirdi
 Çöp kamyonu ikinci baharı bitirdi
Güncel
27 Aralık 2012 Perşembe 18:46
  • 10299
  • 1

Çöp kamyonu ikinci baharı bitirdi

Evlenmek için İzmir’e gitti. Nişanlısı ile ev bakmaya çıktı. Kaldırıma çöp almak için çıkan belediyeye ait çöp kamyonu, manevra yaparken ikinci baharını yaşamaya hazırlanan Hüsniye Tunçkol’u hayattan aldı
İzmit`ten İzmir`in Karşıyaka ilçesine gelen Hüsniye Tunçkol ve İzmirli nişanlısı 70 yaşındaki Mehmet Erhan Güriş ile Karşıyaka`da ev bakmaya çıktı. Kaldırıma çöp almak için çıkan belediyeye ait çöp kamyonu, manevra yaparken Tunçkol`a çarptı. Tunçkol, olay yerinde ölürken nişanlısı Güriş, şoke oldu.
 
EV BAKMAYA GELDİ
Yahya Kaptan Mahallesi Smanyolu Sokak A7 Blok Daire 32 adresinde ikamet eden Hüsniye Tunçkol, İzmit`ten nişanlısı Mehmet Erhan Güriş`in yanına taşınmak için ev bakmaya geldi. Sigara almak için yolun karşısına geçen Hüsniye Tunçkol, büfeden sigarayı aldıktan sonra trafik ışıklarında beklemeye başladı. Bu sırada Karşıyaka Belediyesi`ne ait çöp toplama kamyonu, iskele önündeki kaldırıma çıkarak buradaki çöpleri topladı. Çöp kamyonu sürücüsü, yola inmek için manevra yaparken kaldırımda duran Tunçkol`u fark etmedi. Çöp kamyonu çarptığı Tunçkol`u ezdi. Kazayı görenler tarafından çağrılan sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Tunçkol`un öldüğü belirlendi. Mehmet Emin Güriş kaza sonrası şok geçirirken ikinci baharlarını yaşamaya hazırlanan çifti trafik kazası ayırdı.
 
 
YARDIM ELİ UZANMIŞ, YETMEMİŞ
Hüsniye Tunçkol`a, Adli Tıp Kurumu`nda otopsi yapıldı. Tunçkol`un cenazesi, otopsi ardından toprağa verilmek üzere memleketi İzmit`e götürüldü. Çöp kamyonunun şoförü Kemal Yünek, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedilirken, kazanın detayları da ortaya çıktı. Kazanın görgü tanıklarından temizlik görevlisi Zait Karakaş, polise verdiği ifadesinde, aracın arka tarafından geçen Tunçkol`u önden geçmesi için uyardığını, daha sonra kadını, çöpleri alıp çıkarken bir anda tekerleğin altında gördüğünü, elini tuttuğunu ancak üzerinden geçince bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Karakaş, şoföre seslendiğini ancak, sesini duyuramadığını belirtti.
 
 
MUTLULUK ANILARDA KALDI
"İkinci baharlarını" yaşamak isteyen Güriş ile Tunçkol`un, geçen 27 Ekim`de nişanlandıkları belirtildi. Sosyal paylaşım sitesi Facebook`taki sayfalarına "Yeni bir başlangıç" yazan çiftin, nişan töreninde çektirdikleri fotoğraflar ve yaşadıkları mutluluk anılarda kaldı. Hüsniye Tunçkol`un cenazesi bugün Bağçeşmesi Camii`nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bağçeşme Mezarlığı`nda toprağa verilecek.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ