KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
ÇYDD, 15. yılında yurt için adım attı
 ÇYDD, 15. yılında  yurt için adım attı
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 17:27
  • 1908
  • 0

ÇYDD, 15. yılında yurt için adım attı

15. yılını Buzz Restaurant’ta kutlayan ÇYDD depremde yıkılan Çağdaş Kız Öğrenci Yurdu’nun yeniden yapılması için ilk adımı atarak geceye katılanlardan bağış topladı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) 15. kuruluş yıldönümünü önceki akşam kutladı. Buzz Restaurant`ta gerçekleşen gecede Türkiye`nin bölünmez bütünlüğünün üzerinde durulurken, depremde yıkılan Çağdaş Kız Öğrenci Yurdu`nun yeniden yapılması için ilk adım atıldı. ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ve yönetiminin ev sahipliği yaptığı geceye yoğun katılım sağlandı. 
 
 
PLAKET VERİLDİ
Etkinlikte; milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Yöneticileri, CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, CHP eski il başkanı Necat Çakır, dernekten burs alan öğrenciler ve çok sayıda davetli hazır bulundu. Grup Buzz ve Bülent Tamer`in sahne aldığı gecede ÇYDD kurucuları Gülşen Müstecaplıoğlu, Av. Banu Yılmaz, İlter Yılmaz ve Şeyda Özdem Kara ile derneğin etkinliklerinde ücretsiz sahne alan Bülent Tamer`e plaket verildi. Yıldönüm kutlamasında Eray Dans Okulu da ücretsiz sahne alarak dans gösterisi sundu. 
 
 
DESTEK İSTEDİ
Gecenin açılış konuşmasını yapan Müstecaplıoğlu, 15 yıl önce ülkenin kötüye gittiğinin farkına varılmasıyla başladığı ÇYDD yolculuğunu anlatarak depremde yıkılan ÇYDD yurdunun yeniden yapılması için herkesin destek olmasını istedi. Müstecaplıoğlu şöyle konuştu; “ÇYDD`yi ilk kurduğumuzda 3 ay içinde 95 üye yaptık. İki tane çağdaş kız öğrenci yurdumuz vardı ama depremde yıkıldı. Arsaları belediye bize vermediği için yeniden yapamadık. 
 
 
TEMEL ATALIM
Yerlerine kalıcı konutlar yaptılar. Ama biz daha nice yurtlar yapacağız. Bugün herkes elini taşın altına koysun. Bu gece yapacağınız bağışlarla ilk yurdumuzun temelini atalım.” Müstecaplıoğlu`na yönetim kurulu adına plaket veren milletvekili Hikmet Erenkaya da işlerinin kolay olmadığını ancak çoğalarak başarılı olabileceklerini söyledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ