KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Doğaçlama oyunun ev sahibiyiz
 Doğaçlama oyunun ev sahibiyiz
Güncel
03 Kasım 2012 Cumartesi 12:41
  • 680
  • 0

Doğaçlama oyunun ev sahibiyiz

Kocaeli’nin başarılı ve üretken tiyatro topluluklarından Oyun İstasyonu ekibi, bu yıl 4. kez yapılacak olan Ulusal Doğaçlama Tiyatro Buluşması’na ikinci kez ev sahipliği yapıyor
İlki 2010 yazında İstanbul`da İstanbul İmpro`nun sahipliğinde gerçekleşen  buluşmaların ikincisi 27 Mart 2011`de, üçüncüsü ise geçtiğimiz yıl ekim ayında  yine  Oyun  İstasyonu`nun ev sahipliğinde  yapılmıştı.  Etkinlik bu akşam 18.00`de Sabancı Kültür Merkezi`nde gerçekleşecek. Buluşmaya Kocaelili tiyatroseverlerin tanıdığı ekiplerin yanısıra farklı ekipler de katılacak. Gecede Oyun İstasyonu`nun yanısıra Eskişehir`den Alegori, İstanbul`dan Azot, Diyarbakır`dan Atom, Ankara`dan Bunlar Onlar, İstanbul`dan İstanbul İmpro ve İmpro Lab, İzmir`den Oyun Hamuru sahne alacak. 
 
FESTİVALE DÖNÜŞSÜN
Her ekipten en az 3 kişinin katılacağı gösteride, müzik ve oyunculuğun yanı sıra, şarkıdan  mim oyunculuğuna kadar her şey doğaçlama olacak. Oyun İstasyonu tarafından buluşmaya dair yapılan açıklamada, “Giderek çoğalan ve büyüyen ekipler bu  buluşmalar sayesinde hem tanışmış, paylaşmış ve ‘Acaba yeni ne öğretebilirim?` kaygısı ile araştırmaya yönelmiş oluyorlar. Ekibimizin ev sahipliği yaptığı bu organizasyonun yıllarca sürmesi ve desteklenerek uluslararası bir doğaçlama festivaline dönüşmesini dilemekteyiz” dedi. Biletleri 7 TL`den satışa sunulan buluşma için biletler oyun günü, saatinde Sabancı Kültür Sitesi`nden temin edilebilir.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ