KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Doğal Yaşam Merkezi’nde kupa terapisi
 Doğal Yaşam Merkezi’nde kupa terapisi
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 12:55
  • 683
  • 0

Doğal Yaşam Merkezi’nde kupa terapisi

Dolphin AVM karşısında açılan Doğal Yaşam Merkezi’nde, tarihi kökleri çok derin olan kupa terapisi de uygulanmaya başlandı
Kısa süre önce Dolphin AVM karşısında açılan Doğal Yaşam Merkezi`nde kupa terapisi de başladı. Beş bin yıldan fazla süredir dünya genelinde yaygın bir biçimde, bir çok kültürün halk tedavilerinde kullanılan yaş kupa tedavisi yöntemi, hastalıktan kurtulmak veya sağlığı korumak amacıyla kullanılan bir yöntem olarak biliniyor. Bu yöntemle atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklık, kılcal damar ve ince damarlardan kirli kan alınıyor. 
 
TALEP EDİLEN YÖNTEM
Doğal Yaşam Merkezi`nde de uygulanmaya başlanan bu yöntem geniş halk kitleleri tarafından ilgi görmeye devam ediyor.
Çin`de ve ABD`de tıp fakültelerinde tamamlayıcı tıp dersinin bir bölümü olarak kupa terapisi eğitimi veriliyor. Almanya ve İngiltere`de tıp ve sağlık bilimleri fakültelerinde seçmeli ders olarak kupa terapisi okutuluyor. Türkiye`de de saygın üniversiteler tarafından kupa terapisi hakkında bilimsel araştırmalar yürütülüyor. Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı, uygulamanın güvenliği ve kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapıyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ