KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Doğum iznindeki öğretmen bile soruşturmaya uğradı
 Doğum iznindeki öğretmen bile soruşturmaya uğradı
Güncel
18 Ekim 2012 Perşembe 14:05
  • 3169
  • 2

Doğum iznindeki öğretmen bile soruşturmaya uğradı

Bakan Ömer Dinçer’in tele konferansını dinlemediği ve salonu terkettiği gerekçesiyle 60 öğretmene soruşturma açıldı. Soruşturmaya uğrayanlar arasında doğum izninde olan öğretmen bile var
Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer`in 11-18 ve 25 Haziran tarihlerinde, tele konferans yöntemiyle, sınıf öğretmenlerine seslenmesini protesto etmişti. İl milli eğitim müdürlüğü, protesto eylemine katılsın, katılmasın Eğitim–Sen üyesi olan 60 öğretmen hakkında soruşturma açtı.  Soruşturma açılan öğretmenler arasında, eylem yapıldığı gün doğum izni kullanan, raporlu olan, milli eğitimin görevlendirmesiyle başka yerde olan ve sınıf öğretmeni olmayan çok sayıda öğretmen de bulunuyor.
 
EĞİTİM SEN`E CADI AVI
Eğitim–Sen Kocaeli Şubesi, önceki akşam sendika binasında basın açıklaması yaparak il milli eğetim müdürlüğünün takındığı tavrı ve Milli Eğitim Bakanlığı`nın okullarda Eğitim Sen`in sitesine girilmesini yasaklamasını protesto etti. Bakanlığın demokratik tepkilere dahi tahammül edemediğini söyleyen Eğitim–Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan, milli eğitim yetkililerinin de Bakan Dinçer`i aratmayarak, Eğitim–Sen üyelerine karşı cadı avı başlattığını kaydetti.
 
MİLLİ EĞİTİMDEN KAYIRMA
İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan ile İl Milli Eğitim Denetmeni Ahmet Canlı`nın korunduğunu ima eden Veysel Kaplan, “İbrahim Okutan, seminer döneminde görevli olduğu salonda öğretmen Elif  Vatansever`i hakaret ve fiziksel saldırıyla engelledi. İbrahim Okutan hakkında işlem yapma gereği dahi duyulmadı. Ahmet Canlı`nın seminerde kapıları ve asansörü kilitlemesi olayı sonrası, 50 öğretmenin imzasının olduğu bir tutanak tutuldu. Ancak Ahmet Canlı`dan alınan savunma yeterli görüldü” dedi.
 
DOĞUM İZNİNDEYDİ
Seminerlere sadece sınıf öğretmenlerinin katılmasına rağmen, yapılan eylem deneniyle çok sayıda başka öğretmene de soruşturma açıldığını belirten Kaplan, “Türkkan Dereli İlkokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Sevinç Çağır, Kocatepe İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sinem Yakay, seminerler döneminde raporlu olan Şükran Tatar, Şüheda Elveren, doğum izninde olan Ayla Gençoğlu, milli eğitim tarafından başka bir yerde görevlendirilen Hacer Özaslan ve seminerde salonu terk etmemesine rağmen  Mehmet Yaşar Emir ile Yusuf Talip hakkında Eğitim Sen`li oldukları için soruşturma açıldı” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ