KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Dolphin AVM’den filografi sergisi
 Dolphin AVM’den filografi sergisi
Güncel
21 Ekim 2012 Pazar 10:07
  • 1482
  • 0

Dolphin AVM’den filografi sergisi

Dolphin AVM’nin sanat günleri kapsamında düzenlediği ‘Filografi Sanat Sergisi’ ziyaretçilerin beğenisini topladı
Kocaeli`nin gözde alışveriş merkezi Dolphin Alışveriş Merkezi (AVM), ‘Dolphin`de Sanat Günleri` kapsamında düzenlediği etkinliklerle fark yaratmaya devam ediyor. Dolphin AVM bu kez de çivi ve telin usta ellerde şekillendirilerek birbirinden güzel resimlerin oluşturulduğu filografi sanatını yani çivi üzerine tel sarmayı ağırladı. Filografi sanatı, alışveriş merkezine gelen ziyaretçilerin beğenisini kazandı.
 
USTA ELLERDE ŞEKİLLENDİ
Çivi, tel, çekiç deyince aklınıza ilk gelen inşaat olur. Fakat birbirleriyle uyum ve ahenk için bir araya gelirse filografi sanatı meydana gelir. Hereke`de bölgenin ilk ve tek filograf sanatçısı olan Mehmet İmat Budak`ın ellerinde yoğrulan birbirinden eşsiz filografi eserleri, Dolphin AVM`de ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu. Bu sanatla ilk defa karşılaşan vatandaşlar, usta sanatçının hünerli ellerinden çıkan eserleri ilgiyle inceledi. 
 
20 HARİKULADE ESER
Filograf Mehmet İmat Budak`ın 20 harikulade eserinden oluşan sergi, Türk Bayrağı`ndan takım armalarına, tarihi figürlerden hat sanatına kadar birçok rengi barındırdı. Budak, kavak ağacına gerdiği kadife, deri veya çuha üzerine çivilerle işleme yaparak eserlerini oluşturuyor. Daha sonra ince ince yerleştirdiği çivilere altın kaplama, gümüş veya bakır telleri altı görünmeyecek şekilde sarmalıyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ