KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Eğitim-İş 7. yılını kutladı
 Eğitim-İş 7. yılını kutladı
Güncel
18 Ekim 2012 Perşembe 14:02
  • 1274
  • 1

Eğitim-İş 7. yılını kutladı

Eğitim-İş Sendikası, kuruluşunun 7. yılını İzmit Öğretmenevi’nde düzenlediği kokteylle kutladı. Kokteyle eğitim camiası büyük ilgi gösterdi
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu`na bağlı olarak faaliyet gösteren Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, kuruluşunun 7. yılını önceki akşam İzmit Öğretmenevi`nde düzenlediği kokteylle kutladı. Sendikanın 7. yıl kokteyline; Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi eski Başkanı Bozkurt Uslu, CHP İl Sekreteri Cihat Altunyuva, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Başkanı Haşmet Belen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ile sendika üyeleri de katıldı.
 
EDİRNE`DEN VAN`A
7. yıl kokteylinin açılış konuşmasını Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener yaptı. Şener, sendikanın 17 Ekim 2005 tarihinde ‘İlkesi olmayanın sendikası olmaz` şiarıyla yola çıktığını belirtti. Şener, eski Köy Enstitüleri ile Fakir Bayburt`un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek kurulan Eğitim-İş`in Edirne`den Van`a, Hatay`dan Sinop`a kadar Türkiye`nin dört bir köşesinde çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.
 
GÜNEŞ GİBİ DOĞDU
Eğitim-İş Sendikası`nın yaptığı mücadeleyle Milli Eğitim Bakanlığı`na sayısız defa geri adım attırdığını kaydeden Şener, “Mücadelemizle on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorununa çözüm ürettik. Kuruluşumuzdan bugüne iş kolundaki hukuk mücadelesinin önderliğini yaparak, yüzlerce hukuksuzluğu etkisiz kılmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mücadelemiz, ırkçılığın ve bölücülüğün egemen olduğu her dönemde halkımızın üzerine güneş gibi doğdu” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ