KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Engelli çocuklar tiyatro izleyecek
 Engelli çocuklar tiyatro izleyecek
Güncel
04 Ekim 2012 Perşembe 12:01
  • 975
  • 0

Engelli çocuklar tiyatro izleyecek

BİLKAR’ın “eşek”i, engelli çocuklar için dans edecek
Gebze`de kurulu Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Kooperatifi – BİLKAR`da tiyatro topluluğu yeni dönemin ilk çocuk oyununu engelli çocuklar için sahneleyecek. BİLKAR Tiyatro Topluluğu, Hollandalı yazar Eric Woss`un ödüllü oyunu ‘Dans Eden Eşek`i,  7 Ekim Pazar günü saat 13.00`te Çayırova Belediyesi Kültür Salonu`nda sahneleyecek. Çayırova Engelli Aileleri Derneği – ÇEADER ile Gebze`de kurulu Fizikmer Fizik ve Tedavi Rehabilitasyon Merkezi işbirliğinde gerçekleşecek etkinlikte BİLKAR Tiyatro Topluluğu gönüllü olarak sahne alacak. 
 
MİNİ KONSER DE VAR
Yönetmenliği Derya Ağdaş ve Fatih Erdaş`ın üstlendiği oyunda rolleri Aktan Uslu (Göçebe), Yavuz Sever (Eşek), Yağmur Kılıç (Didem), Derya Ağdaş (Sinem), Aydın Söğüt (Keremhan) ve Adem Taştekin (Keremcan) paylaştı. Oyun müzikleri Grup Keyf`e ait. Grup Keyf oyunun ardından sürecek program kapsamında sevilen çocuk şarkılarını da seslendirecek. Öte yandan etkinliğe katılım sadece engelli çocuklarla sınırlı olmayacak. Dileyen tüm çocuklar gerek oyunu, gerekse Grup Keyf`in çocuklar için hazırladığı mini salon konserini dinleyebilecek.
 
PROVA ARASINDA DOĞUM GÜNÜ
BİLKAR Tiyatro Topluluğu önümüzdeki pazar günü sahneleyeceği oyun öncesi provalarını BİLKAR içindeki Genco Erkal Tiyatro Atölyesi ve Hasan Ali Yücel Dersliği Resim Atölyesi`nde sürdürüyor. Topluluk salı günü akşamki prova esnasında oyunun yönetmenlerinden Fatih Erdaş`ın 30. yaşını da kutladı. Mütevazı kutlamaya BİLKAR Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Abbas Kırçıl da katılırken pastayı Fatih Erdaş`ın eşi Nurcan Erdaş servis etti.   
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ