KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Erkul, adını altın harflerle yazdırdı
 Erkul, adını altın harflerle yazdırdı
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 14:17
  • 1787
  • 1

Erkul, adını altın harflerle yazdırdı

Erkul Eğitim Kurumları’nın 4 başarılı öğrencisi, ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen 3 ayrı olimpiyatta madalya kazanarak adını altın harflerle yazdırdı
Spor, sanat ve bilimde pek çok başarıya imza atan Özel Erkul Eğitim Kurumları`nın 4 başarılı öğrencisi, Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 20. Ulusal Bilim Olimpiyatları, 17. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları ve Uluslararası Bilim Olimpiyatları`nda Türkiye`ye madalya kazandırarak adını altın harflerle yazdırdı. 
 
YARIŞTILAR
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB)`nın düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatları ve Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatları`nın final heyecanı Ankara`da yaşandı. Bilim olimpiyatları için nisan ayında yapılan birinci aşama sınavlarına başvuran 10 bin 396 öğrenciden 282`si, matematik olimpiyatında ise 5 bin 120 öğrenciden 51`i Ankara`daki ikinci aşama sınavlarına katıldı.
 
ÖDÜL VERİLDİ
Ulusal olimpiyatlarda dereceye giren öğrenciler, MEB Şura Salonu`nda düzenlenen törende açıklandı. Sonuçları heyecanla bekleyen öğrencilerden madalya kazananlar ödüllerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, bakan yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak`ın elinde aldı. Törende 2012 yılındaki Uluslararası Bilim Olimpiyatları`nda Türkiye`ye madalya kazandıran öğrencilere de ödül verildi.
 
ALTIN MADALYA
Özel Erkul Eğitim Kurumları, 4 klasik matematik sorusundan oluşan ve 4,5 saat süren maratona damgasını vuran isim oldu. Yarışmada okulun öğrencilerinden Furkan Süngü altın madalya, Eray Gönülal gümüş madalya, Hakan Güleç gümüş madalya ve Serhat Emre Çoban bronz madalya alarak ilimizin adını ulusal camiada bir kez daha onur ve gururla duyurmanın haklı sevincini yaşadı.
 
EN İYİLERDEN
Erkul Eğitim Kurumları, kuruluşundan bugüne kadar bu özel başarıyla birlikte TÜBİTAK tarafından düzenlenen matematik olimpiyatlarında toplamda 1 altın, 7 gümüş, 8 bronz madalya alarak Kocaeli`de en iyilerden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Okulun bu başarı öyküsüyle ilgili kısa bir açıklama yapan Özel Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rıdvan Adaş şunları kaydetti:
 
REKORA İMZA
Erkul Eğitim Kurumları olarak bilime ve bilim insanına verdiğimiz değerin sonucunda Kocaeli`de kırılması zor bir rekora imza attık. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzar İspirli ve ilçe milli eğitim müdürümüz Cemil Akkaya da çok teşekkür ediyor ve bu başarının ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”
 
BAŞARI ÖYKÜSÜ
Olimpiyatlarda altın madalya kazanan Furkan Süngü, olimpiyatların kendisine çok şey kattığını belirterek bu başarı sayesinde artık kendisini gerçek bir Erkullu gibi hissettiğini kaydetti. Çok disiplinli ve hummalı bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Süngü, olimpiyat macerasıyla ilgili açıklamasında: “ 5. sınıftayken EMO sınavında gümüş madalya alarak Erkul Eğitim Kurumları`nda yapılan bilim olimpiyatı kampına davet edildim. 
 
ERKUL HAYALİMDİ
Bu kampta anlatılan matematik dersi ve öğretmenler beni çok etkiledi. Zaten Erkul Koleji`nde okumak benim hayalimdi. Kamp boyunca yapılan sınavlarda başarılı oldum ve sonuçta hayalime ulaştım. Artık ben de Erkullu`ydum. Olimpiyat çalışmalarımı ise hocalarımla beraber çok disiplinli bir şekilde yürüttüm. Bu disiplin korkulacak tarzda bir disiplin değildi sadece sistemli bir çalışma şeklim vardı.
 
DESTEK OLDULAR
6. Sınıftan itibaren olimpiyat grubumuzla çok yoğun bir ders programıyla karşılaştık. Bu zamana kadar hiç bu kadar matematik ağırlıklı bir desr programım olmamıştı. Başlarda biraz zorlandım fakat arkadaşlarım, ailem ve öğretmenlerim bu süreçte beni hiç yalnız bıramadığı için bu duruma kolay adapte oldum. İlk başta çözdüğüm matematik soruları beni zorlarken zamanla bu durum benim için eğlenceli bir hal almaya başladı.
 
ÇITAYI YÜKSELTMEK
Matematik çözmek bana hayatta karşılaştığım problemlere bir üst seviyeden ve farklı bir bakış açısıyla bakabilmeyi öğretti. Diğer derslerimi daha iyi anlamamı sağladı. Öğretmenlerimin yönlendirmesi, ailemin desteğiyle çok şükür bu seviyeye geldim. Artık amacım çıtayı daha da yükseltip Junior Balkan Matematik Olimpiyatları`nda madalya alarak ülkemizin adını duyurmak”  dedi. 
 
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ