KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Executive Chief ilimizi onurlandırdı
 Executive Chief ilimizi onurlandırdı
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 11:39
  • 736
  • 0

Executive Chief ilimizi onurlandırdı

Ramada Plaza’nın Executive Chief’i Naif Bağı, Alanya’da düzenlenen ‘Altın Kepçe Ulusal Gastronomi ve Yemek Yarışması’nda jüri başkanı olarak görev yaparak ilimizi onurlandırdı
Geçtiğimiz temmuz ayında faaliyete geçen Ramada Plaza, güzel haberlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Yaptığı organizasyonlarla kısa sürede İzmit halkının ve dışarıdan gelen misafirlerinin beğenisini kazanan Ramada Plaza, gurur verici bir olaya daha imza attı. Otelde Executive Chief olan aynı zamanda ulusal ve uluslararası yarışmalarda da pek çok altın madalya kazanan Naif Bağı, Alanya`da düzenlenen ‘Altın Kepçe Ulusal Gastronomi ve Yemek Yarışması`nda jüri başkanlığı yaparak İzmit`i onurlandırdı.
 
DUAYEN BİR İSİM
Executive Chief Naif Bağı, kendi camiasında başarıları ve yenilikleriyle tanınan aynı zamanda duayen kabul edilen bir isim. Uzun yıllar Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Derbent Meslek Yüksek Okulu`nda mutfak yönetimi ve uygulamaları hocalığı ile yiyecek-içecek üretim planlama koordinatörlüğü görevlerinde yer alan Bağı, ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandığı pek çok altın madalyayla da önemli derecelere imza attı.
 
DAVET EDİLDİ
Son olarak da Alanya`da bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Altın Kepçe Ulusal Gastronomi ve Yemek Yarışması`na jüri başkanı olarak davet edilen Bağı, şeflikteki başarısını bir kez daha kanıtlayarak ilimizi onurlandırdı. 3 gün süren yarışmada 912 usta şef ve 35 üniversite öğrencisi, 9 kategoride hünerlerini sergiledi. İzmit`e  döndükten sonra yarışmayı değerlendiren Naif Bağı, şunları katdetti: “Bu tarz organizasyonlar, kültürel mirasımız olan Türk mutfağı ve Türk aşçılığının gelişimi için çok önemli. 
 
YARIŞMA YAPILACAK
Dünya arenasında Türk mutfağımızın, Anadolu`nun eşsiz lezzetlerinden bahsettirecek, başarılı şefler yetiştiriyoruz. Ülke tanıtımımıza yani turizme katkı sağlamak için bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmak çok önemli. 2013 yılında hem kentimizin adını duyurmak hem de Türk mutfağımızın lezzetlerini yaygınlaştırmak için üniversitemizle işbirliği yaparak, uluslararası yemek ve gastronomi yarışma projelerini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunun için de tüm kamuoyunun desteğini bekliyoruz” dedi.
 
JÜRİ BAŞKANI OLDU
3 gün süren yarışmaya jüri başkanı olarak davet edilen uluslararası jüri akreditesine sahip Naif Bağı, Türkiye, Şili, Finlandiya, İtalya, Peru, Azerbaycan, Bolivya, Ukrayna ve Porto Riko'dan gelen şeflerle birlikte yarışmacıların yemeklerini tadarak dereceye girenleri belirledi. Yarışmacıların ödüllerini ise; Tüm Aşçılar Federasyonu (TAF) Başkanı Yalçın Manav, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Ramada Plaza`nın Executive Chief Naif Bagı verdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ