KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Gebzeliler artık sınav için İzmit’e gelmeyecek!
 Gebzeliler artık sınav için İzmit’e gelmeyecek!
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 11:18
  • 2405
  • 3

Gebzeliler artık sınav için İzmit’e gelmeyecek!

Uzun yıllardır Gebze bölgesinin önemli sorunlarından biri olan açık öğretim sınavları, sorun olmaktan çıkıyor
 
AKP Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Ali Okur ve Fikri Işık`ın ısrarlı girişimleri sonuç verdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde, Gebze`de açık öğretim bürosu açılması için yer ayarlandı. İç donanım çalışmaları devam eden büronun önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi planlanıyor. 
Halen sadece İzmit merkezde yapılan ve binlerce Gebzeli`yi açık öğretim sınavları için İzmit`e gelmek zorunda bırakan sistem tarih olacak. Milletvekillerinin yaptığı görüşmeler sonucu 2013 Nisan ayı itibariyle sınavların Gebze`de de yapılması kararlaştırıldı. Konu hakkında açıklama yapan milletvekili Mehmet Ali Okur şunları söyledi: “Uzun yıllardır Gebze bölgemizdeki öğrencilerimiz açık öğretim başvuruları ve sınavlarıyla ilgili hizmetin sadece merkezde yapılmasından dolayı sıkıntı çekiyordu.
Hem merkezde açık öğretim bürosunda yoğunluk yaşanıyor hem de her sınavda ulaşımdan dolayı birçok sıkıntı meydana geliyordu. Milletvekilimiz Fikri Işık ile birlikte açık öğretim fakültesi dekanımızla görüşmeler yaptık. Sonucunda Gebze`de açık öğretim bürosu yeri ayarlandı ve tefrişatı devam ediyor. Tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diler konunun takipçisi olacağımızı belirtirim” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ