KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Gençlik Meclisi’nde kongre heyecanı
 Gençlik Meclisi’nde kongre heyecanı
Güncel
03 Ekim 2012 Çarşamba 12:53
  • 965
  • 7

Gençlik Meclisi’nde kongre heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren gençlik meclisini kongre heyecanı sardı
Faaliyetlerine 2011 yılının aralık ayında başlayan gençlik meclisi, ilk kongresini 14 Ekim Pazar günü Yahya Kaptan`daki Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde yapacak. Gençlik meclisi, kurum temsilcilerini belirlemek ve kongre hakkında bilgi vermek için STK, okul kulüpleri ve siyasi parti temsilcileriyle Sekapark Otel`de bir araya geldi. 
 
BÜYÜKAKIN`DAN ÖNERİ
Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen, gençlikm kurucu başkanı Enis Göçer, STK, okul kulüpleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Gençlik meclisine öneride bulunan Büyükakın, kadına şiddet, roman çocukları ve engellilerle ilgili projelerin öncelikli olarak değerlendirileceğini vurguladı. 
 
ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ
Genel sekreter yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın “Hem Türkiye hem de Kocaeli için son derece verimli projeler üreteceğinize inanıyorum. Gençlerle daha önce birkaç projede çalıştık. Tıp fakültesi öğrencileriyle çocukların doktorlara karşı korkularını yenmelerini sağladık. Çalışmalarınızla demokrasinin çok daha iyi yerlere gideceğine inanıyoruz. 
 
SÖZ SAHİBİ OLUN
Sivil toplumun güçlendirilmesi adına da önemli projeler yapmanızı bekliyoruz. Gelecek sivil toplum üzerinden organize edilecek. Gençler olarak kolları sıvayın ve işin içine girin. Sizin geleceğinize dair verilecek kararlarda söz sahibi olun” dedi. Enis Göçer, toplantıda meclisin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi, gençlik konusunda anayasa çalıştayı yaptıklarını ifade etti.
 
TBMM`YE RAPOR SUNULDU
Hazırladıkları raporu kitapçık haline getirerek TBMM`ye sunduklarını dile getiren gençlik meclisi kurucu başkanı Enis Göçer, “Meclisimizin Türkiye`de iki örneği var; ilimizin yanı sıra İstanbul ve Konya Gençlik Meclisleri. Diğer illerde de temelleri atılıyor. Büyükşehir Belediyesi`nin çatısı altında, her kesimden her genci kucaklayan bir gençlik oluşumunun temellerini atmak istiyoruz” dedi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ