KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Girişimcilik, Kocaeli’de masaya yatırıldı
 Girişimcilik, Kocaeli’de masaya yatırıldı
Güncel
20 Ekim 2012 Cumartesi 14:10
  • 1312
  • 1

Girişimcilik, Kocaeli’de masaya yatırıldı

KOÜ Genç Girişimciler Kulübü’, anlamlı bir çalışma yaptı ve girişimcilik konusunu masaya yatırarak öğrencileri bilgilendirdi
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Genç Girişimciler Kulübü`nün düzenlemiş olduğu ‘`Girişimcilik Nedir?`` konulu konferansın konukları; iletişim stratejileri ve girişimcilik uzmanı Remzi Durmuş ve Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Atalay Kaya`ydı. Konferansta konuşan iletişim stratejileri ve girişimcilik uzmanı Remzi Durmuş; girişimciliğin bireyin hayallerine sahip çıkması anlamına geldiğini söyledi.
 
GENÇLERİN ÖNÜ AÇILSIN
Dünyanın büyük bir değişim sürecinden geçtiğini ifade eden Durmuş, Türk ekonomisinin büyümesi ve kalkınması için girişimci ruhlara ihtiyacı olduğunu belirtti. Gençlerin önünün açılması gerektiğini vurgulayan, Türkiye`de toplumun bireyi kamuda çalışması için yönlendirdiğini belirten Durmuş, bunun doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti. Durmuş, “Ekonomik büyümenin bu yolla sağlanması imkansız olacağı gibi, toplumun refahına ve kalkınmasına zarar verir” dedi. 
 
GİRİŞİMCİLİK BİR İDEALDİR
Türkiye`de yaratıcı projelere desteklerin verildiğini ifade eden Durmuş, girişimciliği destekleyen finansal kurum ve kuruluşlarla ilgili bilgiler vererek, “Proje üretin. Girişimcilik bir idealdir, idealinizden vazgeçmeyin dedi. Konferansta konuşan Atalay Kaya ise, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu`nun amacı, vizyonu, misyonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler vererek başarı hikayesini aktardı. Bu kapsamda girişimcilik ruhunun ortaya çıkarılması için cesaret verici çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 
EN BÜYÜK NETWORK AĞI
Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu olarak; eğitim ve danışmanlık, dış ilişkiler, araştırma–iş geliştirme, sosyal ilişkiler gibi çalışma gruplarının olduğunu söyleyen Kaya, ilkokuldan üniversiteye kadar girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması adına yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Dünyada en büyük genç girişimci network ağını Japonya`nın kurduğunu ifade eden Kaya, “Japonya yaklaşık elli bin kişilik bir ağa sahip, TOBB aldığı kararla 600 kişilik genç girişimciler kurulunu 7 bin network ile dünyaya açacağını ifade etti.  
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ