KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Halk Eğitimin hedefi 41 bin kursiyer
 Halk Eğitimin hedefi 41 bin kursiyer
Güncel
04 Ekim 2012 Perşembe 11:56
  • 929
  • 0

Halk Eğitimin hedefi 41 bin kursiyer

İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin köyler ve mahallerde açılacak olan kurslarla ilgili olarak düzenlediği bilgilendirme toplantısında konuşan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya bu yıl kursiyer sayısının 41 bine ulaşmasını hedeflediklerini söyledi
İzmit Halk Eğitim Merkezi Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü`nün 2012-2013 Eğitim Öğretim Yıllı‘nda açacak olduğu kurslarla ilgili olarak düzenlediği muhtarları bilgilendirme toplantısı dün Sekapark Otel`de yapıldı. Muhtarların çoğunun ilgisiz kalarak gelmediği ve daha çok sohbet havasında geçen toplantıya İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar,İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın, İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, Eğitim Müfettişleri Levent Kılıç ile Celal Külah ve mahalle muhtarları katıldı.
 
HEDEFİMİZ 41 BİN KURSİYER
Geçen yıl 37 bin 69 kursiyerin katılımıyla gerçekleşen kursların bilgilendirme toplantısında konuşan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya “Kursiyer sayımız her geçen gün artıyor. Kurslarımıza olan ilgi gayet güzel. Bu ilimiz açısından çok umut verici bir durum. Bu yılki hedefimiz 41 bin kursiyer sayısına ulaşmak. 41 bin hedefimizle Kocaeli`yi temsil etmek istiyoruz. ” şeklinde konuştu.
 
DUYURULARI ÖNEMSİYORUZ
Ardından konuşmasına devam eden Kaya “Kurslarımızı sadece Halk Eğitim Merkezi olarak açmıyoruz. İZMEK ve KOMEK`le de ortaklaşa düzenlediğimiz kurslarımız var. Bilgisayar, Arıcılık, İlk Yardım gibi birçok alanda faaliyete geçirdiğimiz kurslarımızı halkımıza duyurmak gerekli. Bu noktada en büyük görev önce basınımıza sonra da muhtarlarımıza düşüyor.” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ