KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Halkevi esnafının mücadelesi sürüyor
 Halkevi esnafının mücadelesi sürüyor
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 14:39
  • 2341
  • 14

Halkevi esnafının mücadelesi sürüyor

Halkevi’ni terk etmeleri istenen esnafın İzmit Belediyesi’ne karşı verdiği mücadelede dava 28 Aralık Cuma günü görülecek. Halkevi esnafı davadan kendi lehlerinde karar çıkmasından umutlu
Yıllardır İzmit Halkevi`nde pişmaniyecilik, börekçilik, balıkçılık ve büfecilik yapan esnaf ile burayı boşaltmalarını isteyen İzmit Belediyesi arasındaki hukuk savaşı sürüyor. Bölgeyi boşaltmaları için 1 Kasım`da tebligat gönderilen Halkevi esnafı yerlerinden olmamak için her türlü hukuki yolu deniyor. Halkevi esnafının yürütmeyi durdurmak için açtığı davanın sonucunda esnafın lehine karar çıkmış ve tahliye işlemi durdurulmuştu. İzmit Belediyesi`nin karara itirazı üzerine davanın ikinci duruşması 28 Aralık Cuma günü yapılacak.
 
ESNAF UMUTLU
Esnaf, bu duruşmadan da kendi lehlerinde karar çıkmasnı bekliyor. Esnaflardan Kemal Göksu, İzmit Belediyesi`nin hala kendilerine bir yer göstermediğini kaydetti. Esnafların davasına bakan avukat Tuncay Karahanlı ise mücadelelerin devam ettiğini belirterek, kendilerinin lehine bir karar çıkmasını umduklarını belirtti. Karahanlı, İzmit Belediyesi`nin alınan tedbir kararına itiraz ettiğini ancak mahkemenin devamına karar verdiğini de aktardı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ