KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Haydar Aliyev’in anısına sergi
 Haydar Aliyev’in anısına sergi
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 10:49
  • 577
  • 0

Haydar Aliyev’in anısına sergi

Azerbaycan’ın unutulmayan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in ölümünün 9. yıl dönümüne özel bir resim sergisi açıldı
Azerbaycan lideri Haydar Aliyev`in hayatını kaybetmesinin 9. yıl dönümüne özel, Azeri ressam İlhan İşbaşı tarafından önceki akşam bir resim sergisi açıldı. Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar'ın ev sahipliğinde Sabancı Kültür Sitesi`nde sade bir törenle açılan sergiye vali yardımcıları Ali Sözen ve Dağıstan Kılıçaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Emex Otel Genel Müdürü Bekir Serin ve davetliler katıldı.
 
BAŞKA SERGİLER AÇILACAK
17 eserin sergilendiği ve 1 hafta boyunca açık kalacak sergide Haydar Aliyev ve Mustafa Kemal Atatürk`ün resimleri yer alıyor. Emekli banka müdürü ve ressam İlhan İşbaşı, resimlerle birlikte Azerbaycan ve Türkiye kardeşliğinin ilerlemesi için iki milletin de kültürünü yansıttığını aktardı. Liseden beri resim çizdiğini söyleyen İlhan İşbaşı, bundan sonraki süreçte de yine bir sergi açacağını açıkladı.
 
KARDEŞLİĞE KATKI
Başkan Bilal Dündar ise, iki devlet tek millet anlayışından yola çıktıklarını belirterek, resimlerle Azerbaycan ve Türkiye kardeşliğini canlı tutmaya bir katkı sağladıklarını kaydetti. Konuşmaların ardından davetliler, sergiyi gezerken ressam İlhan İşbaşı da resimlerde hangi konuları işlediğini konuklarına aktardı. Sergi sonunda protokolle birlikte bir hatıra fotoğrafı çekildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ