KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Hayır Çarşısı yüzleri güldürüyor
 Hayır Çarşısı yüzleri güldürüyor
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 11:03
  • 980
  • 0

Hayır Çarşısı yüzleri güldürüyor

Hayrısever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında bağ oluşturan Hayır Çarşısı, dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor
Hayırsever vatandaşlarla yardıma muhtaç vatandaşlar arasında bağ oluşturanHayır Çarşısı, kurulduğu 2010 yılından bugüne kadar birçok dar gelirli vatandaşın yüzünü güldürdü. Hayır Çarşısı, Başiskele Belediyesi Yeniköy Kültür Merkezi'nde hizmet veriyor. Çarşıda çalışan görevliler, hayırseverlerin kullanmadıkları temiz kıyafetleri ve ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürüyor.
 
HER ŞEY VAR 
Çarşıda giyim eşyalarının yanı sıra mobilya ve ev eşyaları ile çeşitli kırtasiye malzemeleri de bulunuyor. Kullanılabilir durumdaki kıyafetler kuru temizleme işleminin ardından askılarda yerini alarak yeni sahiplerini bekliyor. Bugüne kadar gelinlik ve damatlıktan çocuk ayakkabılarına, elektrikli süpürgeden oturma gurubu ve elbise dolabına, kırtasiyeden beyaz eşyaya kadar binlerce ürün ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
 
BAĞIŞ USULÜ
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın ilk hedeflerinden biri olan Hayır Çarşısı, kurulduğu günden beri birçok ailenin ihtiyacına yanıt verdi. Çarşı, hayırseverlerin bağışlarının sayesinde dar gelirli ailelerin çocuklarının giysi ihtiyaçlarını karşılayarak onların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kullanılabilir durumdaki malzemelerini bağışlamak isteyen vatandaşların 444 41 10 veya 343 20 20 numaralı telefonu aramaları yeterli. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ