KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Her şey yaya güvenliği için
 Her şey yaya güvenliği için
Güncel
19 Ekim 2012 Cuma 15:30
  • 849
  • 0

Her şey yaya güvenliği için

Gebze kent merkezinde trafiğe kapalı alanlarda yayaların rahat ve güvenli şekilde hareket edebilmesi için uygulama yapıldı. Kurallara uymayan motosiklet sürücülere ceza kesildi
Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediyesi zabıtasından ortak uygulama. Gebze`nin merkezinde eski ve yeni çarşının yanı sıra araç trafiğine kapalı alanlarda, yayaların rahat ve güvenli şekilde hareket edebilmesi için uygulama yapan polis ve zabıta ekipleri; kural ihlali yapan motosiklet sürücülerine cezai işlem uyguladı. Trafiğe kapalı alanlarda yasak olmasına karşın, motosiklet kullanan sürücüler, ekipler tarafından durdurularak, evrakları kontrol edildi ve ceza işlem uygulandı. 
 
EKİPLER UYARDI
Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine harekete geçen polis ve zabıta ekipleri, cezai işlem uyguladıkları motosiklet sürücülerini trafiğe kapalı alanlarda araç kullanmamaları konusunda da uyardı. Denetimlerin periyodik olarak devam edeceğini belirten ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri ve zabıta müdürlüğü yetkilileri; motosiklet sürücülerine trafiğe kapalı alanlarda araç kullanmamaları çağrısında bulundu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ