KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Iraklı sanayiciler Köşker’in konuğu
 Iraklı sanayiciler Köşker’in konuğu
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 10:50
  • 906
  • 0

Iraklı sanayiciler Köşker’in konuğu

Irak’tan, organize sanayi bölgelerinde incelemelerde bulunmak üzere Gebze’ye gelen sanayi heyeti, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e konuk oldu
Irak Sanayi ve Madencilik Bakanlığı heyeti, organize sanayi bölgelerinden incelemelerde bulunmak üzere Gebze`ye geldi. Irak`ta kurulacak yeni organize sanayi bölgeleri için incelemelerde bulunmak üzere Gebze`ye gelen heyet, Belediye Başkanı Adnan Köşker`e konuk oldu. Iraklı sanayici konuklarıyla yakından ilgilenen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze`nin sanayi potansiyeli konusunda bilgi verdi.  Irak Sanayi ve Madencilik Bakanlığı Sanayi Gelişme Dairesi Uzmanı Muhammed Yahya Mirza ve rehber Dr. Sefa Mevlüt önderliğinde Başkan Köşker`e konuk olan Iraklı sanayi heyeti, Türkiye`nin ve de özellikle Gebze`nin sanayi deneyimlerinden faydalanmak istediklerini dile getirdi. 
 
GEBZE`Yİ DÜNYA TANIYOR
Gebze`nin dünyanın tanıdığı ve yerli-yabancı birçok firmanın üretim yaptığı bir sanayi kenti olduğuna dikkat çeken Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Sanayinin kalbi Gebze`mizde atıyor. Gebze`mizde bulunan 9 organize sanayi bölgesindeki sanayi kuruluşlarında üretilen mallar dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. Gebze`miz yüzde 14 oranında ülke ekonomimize katkı veriyor. Umuyorum ki Gebze`mizin sanayi deneyimleri sizlere faydalı olacaktır” dedi. Başkan Köşker`e misafirperverliğinden ötürü teşekkür eden Iraklı sanayi heyeti ziyaretin ardından; Gebze`deki organize sanayi bölgelerine incelemek üzere OSB turuna çıktı.   
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ