KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
İşte hastanelerin yeni yöneticileri
 İşte hastanelerin yeni yöneticileri
Güncel
31 Ekim 2012 Çarşamba 08:37
  • 5198
  • 10

İşte hastanelerin yeni yöneticileri

İlimizdeki devlet hastanelerinin yöneticileri belli oldu. Başhekimlerin çoğu aynı zamanda yönetici de oldu, sözleşme imzalamayanlar ise başhekimlikten de oldu
Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında çıkarılan Kamu Hastaneleri Birliği Yasası uygulamaya geçiyor. Yasa, önemli değişiklikleri de beraberinde getiriyor. İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, illerde kurulan Kamu Hastaneleri Birliği`nin Kocaeli genel sekreterliğine getirildiği için görevinden istifa etti. Aydınlık`tan boşalan İl Sağlık İl Müdürlüğü`ne ise müdür yardımcısı Dr. Şeref Kasımoğlu getirildi. 
 
BAŞHEKİMİN ÜSTÜNDE
Kamu Hastaneleri Birliği`nin kurulmasıyla birlikte devlet hastanelerinin yönetimi de değişti. Hastanelere yetki açısından başhekimlerin üzerinde bulunan yöneticiler atandı. Yine bu kapsamda ‘kamuda sözleşmeli personel dönemi` de başladı. Sözleşme imzalayan başhekimlerin büyük çoğunluğu yönetici olarak atanırken, imzalamayanlar başhekimlikten de oldu.
 
GİDENLER, KALANLAR
Kocaeli Devlet Hastanesi Yöneticiliği`ne; Romatem Hastanesi Başhekimi Dr. Ertunga Öney atandı. Öney, başhekimlik görevine de bakacak. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği`ne mevcut başhekim Doç. Dr. Zekeriye İlçe atandı. İlçe, başhekimlik görevine de bakacak. Resul Patan sözleşme imzalamadığı için Gölcük Devlet Hastanesi Yöneticiliği`ne Dr. Ahmet Sarıışık atandı. Hastanede başhekimlik makamı da şu an boş. 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ