KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kadına yönelik şiddet KO-MEK tuvallerinde
 Kadına yönelik şiddet KO-MEK tuvallerinde
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 13:13
  • 931
  • 0

Kadına yönelik şiddet KO-MEK tuvallerinde

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla resim yaptılar. Ortaya çıkan eserleri satıp, elde edilecek geliri kadın derneklerine bağışlayacaklar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek ve Sanat Eğitimi Kursu (KO-MEK) Yahya Kaptan Kurs Merkezi resim kursiyerleri “Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü`` nedeniyle anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Kursiyerler, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla ‘`Kadına Şiddete Hayır`` temalı resim çalışması başlattı. 
 
KINAMAK AMACIYLA
Kadına yönelik şiddeti kınadıklarını söyleyen kursiyer Fulya Tipi, “TV`de bu gibi haberleri izlediğimde tüylerim diken diken oluyor. Gelişen ve modern dünyamızda bu gibi olayların olması çok kötü. Ben kendi eserimde kadına yapılan şiddetin ölümle sonuçlanmasını konu aldım. Bu eserlerimizin satılması durumunda elde ettiğimiz geliri mağdur olan kadınlara bağışlayarak onlara destek olmak istiyoruz`` şeklinde konuştu.
 
SON BULMASI İÇİN
Kursiyerlerden Memnune Çamur da şiddet gören kadınları TV ve gazetelerde gördüğünde çok üzüldüğünü belirtti, “Çalışmamda kadının şiddet görerek darbeye maruz kalmasından kaynaklanan psikolojik çöküşü anlatmak istedim`` dedi. Bir diğer kursiyer Şerife Eroğlu ise “Şiddet sadece fiziksel değil psikolojik olarak da yapılıyor. Örneğin; kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmesi de psikolojik şiddet eğilimidir. Ben bu çalışmamda bunu yansıtmak istedim. Bu gibi olayların son bulmasını istiyoruz`` diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ