KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kadınlar kansere savaş açtı
 Kadınlar kansere savaş açtı
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 11:04
  • 769
  • 0

Kadınlar kansere savaş açtı

Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği ‘Kadınlarda Meme Kanseri ve Korunma Yolları’ konulu seminerle kadınlar kanser hakkında bilgilendirildi
Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi, Körfezli kadınları kanser hakkında bilgilendirmek için ‘Kadınlarda Meme Kanseri ve Korunma Yolları` konulu bir seminer düzenledi. Körfez Kaymakamlığı Vali Osman Badraslı Toplantı Salonu`nda düzenlenen seminerde sunumu, Körfez İlçe Sağlık Müdürü Arzu Aşı yaptı. Kadın meclisi başkanı Bahar Baykal ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı programa katılım oldukça yoğundu.
 
ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ
Seminere; ilçe nüfus müdürü Muazzez Arslan, Körfez Belediyesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Saniye Temel, veteriner Arzu Demirhan, kız meslek lisesi müdürü Yasemin Yılmaz, halk eğitim müdür yardımcısı Figen Kaya, Körfez Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri ile çok sayıda kadın katıldı. Seminerde konuşan ilçe sağlık müdürü Aşı, meme kanserinin erken teşhisle rahatlıkla tedavi edilebildiğini belirterek, bu hastalıkta önemli olanın korunma yollarını bilmek ve uygulamak olduğunu vurguladı.
 
UYGULAMALI ANLATTILAR
Seminerde kanserden korunmanın yolları ve alınması gereken önlemler detaylı olarak anlatıldı. İzmit Toplum Sağlığı Merkezi`ne bağlı Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi`nden ebe Songül Gölükçü tarafından kanserden korunmanın yollarının uygulamalı olarak anlattığı seminerde hemşire Serap Kurtuluş ve Filiz Ertek de konuyla alakalı birer sunum gerçekleştirdi.
 
ÇALIŞMALAR SÜRECEK
Programın sonunda tüm katılımcılara teşekkür eden Körfez Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bahar Baykal, özellikle kadın sağlığı konusunda Körfez`de çalışmalara düzenli olarak devam edeceklerini belirtti. Baykal, kadın meclisinin aralık ayı içinde yine çok önemli olan ‘kadın hakları` konusunda bir çalışması olacağını da müjdeledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ