KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Kadınlar, şampiyonları ağırladı
 Kadınlar, şampiyonları ağırladı
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 10:53
  • 654
  • 0

Kadınlar, şampiyonları ağırladı

Her ay düzenli olarak yapılan ‘Mahallede gün var’ etkinliğinin bu seferki konukları milli sporcularımız oldu
İzmit Belediyesi`nin büyük önem verdiği, komşuluk ilişkilerini geliştiren ‘Mahallede gün var` etkinliği son sürat devam ediyor. Her ay düzenli olarak yapılan etkinlikte kadınlar bu sefer sporcuları ağırladı. Cedit Mahallesi`nde gerçekleşen günün konukları, Avrupa ve dünya şampiyonalarında altın ile gümüş madalya sahibi milli haltercilerimiz Aylin Daşdelen ve Nurdan Karagöz oldu. 
 
EGZERSİZ GÖSTERDİLER
Sporcularımız, sporun ilerleyen yaşlarla birlikte sağlıklı ve dengeli beslenmenin sağlık açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Her yaşa uygun bir sporun mutlaka bulunduğunu anlatan şampiyon sporcular, “Hiçbir şey yapılmasa bile dengeli beslenme, bol su içme bunların yanında yapılacak ev işlerinin, küçük yürüyüşlerin hatta alışveriş gezilerinin bile sağlığa önemi ve faydası vardır” dedi. Daşdelen ve Karagöz, kadınlara evde yapabilecekleri küçük egzersizler de gösterdi.
 
ÇOCUKLAR SPORLA UĞRAŞSIN
Yenimahalle`deki gün etkinliğine Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlisi ve İzmit Belediyesi Spor Danışmanı Zeki Kutlu da katıldı. Zeki Kutlu, kadınlara özellikle çocukların sporla uğraşmaları gerektiğini anlatarak, “Çocuklar, seçtikleri branşlarda kendilerini geliştiriyor ve milli takımlara giriyorlar. Üniversitelere de sınavsız giriş yapan gençler, sınavsız atama hakkına da sahip oluyorlar. Kentimiz, spor yapılacak yerler konusunda şanslı illerin başında gelmektedir” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ