KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Kanalizasyon, köyün deresine akıyor !
 Kanalizasyon, köyün deresine akıyor !
Güncel
09 Kasım 2012 Cuma 10:54
  • 2399
  • 1

Kanalizasyon, köyün deresine akıyor !

Karamürsel’e bağlı Akçat Köyü’ne bir ziyaret gerçekleştiren CHP’liler, karşılaştıkları manzara karşısında şok oldu. Çünkü kanalizasyon pislikleri köyün deresine akıyor
CHP Karamürsel İlçe Örgüt, köylere çıkarma yapmaya devame ediyor. Osmanlı`nın Kayı boyundan gelenlerin yerleştiği, şifalı içme suyuyla tanınan Akçat Köyü`nü ziyaret eden CHP`liler, köyün en büyük sıkıntısını yerinde inceledi. Köyün girişinde karşılaştıkları keskin kokunun, köyün kanalizasyonundan geldiğini öğrenen CHP`liler köyde inceleme yapmayı ihmal etmedi.
 
BELEDİYE YOK 
Kanalizasyonun köyün içinden geçen bir dereye aktığını gören CHP`liler, derenin bataklığa dönüşmüş kısmının ise sinekten geçilmediğini tespit etti. Köy halkı, belediye varken çöplerin toplandığını, şimdi ise köyün çöpünün toplanmadığını ve etrafın çöp yığınlarıyla dolduğunu söyledi. Belediyenin yapması gereken işlerin muhtarın üzerine kaldığını belirten köy halkı, sorunlarına çözüm istiyor.
 
ÇÖZÜM İSTİYORUZ
Köy içerisinde sadece birkaç kişinin sorunları için gerekli makamlara müracaat ettiğini belirten köylüler, CHP Karamürsel İlçe Örgütü`ne sorunlarını anlatttı. CHP`liler, “İlçe örgütü olarak oy verseler de vermeseler de Akçat Köyü`nün ve bu köyde yaşayan eli nasırlı halkımızın sorunlarının çözümünün yanında olacağız” diyerek sıkıntılarını çözülmesi için mücadele edeceklerini söyledi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ