KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kandıra T Tipi Cezaevi TBMM’nin gündeminde
 Kandıra T Tipi Cezaevi TBMM’nin gündeminde
Güncel
22 Ekim 2012 Pazartesi 13:21
  • 2366
  • 0

Kandıra T Tipi Cezaevi TBMM’nin gündeminde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Kandıra T Tipi 1 No’lu Cezaevi'nde tutuklu bulunan 21 yaşındaki Hasan Özer'in ölümü konusunda Adalet Bakanlığı bünyesinde nasıl bir soruşturma başlatıldığını sordu
TBMM Başkanlığı'na, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Hasan Özer'in ölümü konusunda bakanlığınız bünyesinde nasıl bir soruşturma başlatılmış ve bu soruşturma nasıl neticelenmiştir?” diyen Tanrıkulu, şu sorulara yöneltti:
“Özer`in otopsisi yapılmış mıdır? Yapılmışsa, ne tür bulgular elde edilmiştir? ?Cezaevi veya gözaltı süreçlerinde çok sayıda ölümün 'intihar' olarak kayıtlara geçtiği bilinmektedir. Mahkum ölümlerini ortadan kaldırmak için ne tür tedbirler alınmaktadır?? Özer'in, ölümünden 15 gün önce ailesine 'Beni öldürecekler' dediği doğru mudur? Doğruysa, bu konuda neden bir tedbir alınmamıştır? ?Özer'in ölümüne kim veya kimler sebep olmuştur? Faillerin ortaya çıkarılması için ne tür çalışmalar yapılmıştır? ?Ailesi ve kamuoyunun Özer'in ölümüyle ilgili kuşkularını gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz? ?Tutuklu veya hükümlülerin can güvenliklerini sağlamak için neden yeteri kadar tedbir alınmamaktadır?”
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ