KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kanser hastalarından çok özel konser
 Kanser hastalarından çok özel konser
Güncel
13 Ekim 2012 Cumartesi 14:55
  • 991
  • 0

Kanser hastalarından çok özel konser

Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu, sezonun ilk çalışmasını yaptı
Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği`ndeki hasta ve hasta yakınlarının oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu, sezonun ilk çalışmasını yaptı. Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi`nin küçük salonunda gerçekleşen konserin başkanlığını Gülay Sökül üstlendi. Çalışmaya, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Yıldız, Prof. Dr. Zafer Utkan ve eşi Prof. Dr. Tijen Utkan da misafir konuk olarak katıldı.
 
İKİNCİ KONSER YAKINDA
Şef Erbil Aydın gözetiminde sezonun ilk çalışmasını yapan Türk Sanat Müziği korosu dernek üyeleri, hasta ve hasta yakınlarıyla beraber toplam 50 kişiden oluşuyor. Geçtiğimiz yıl bir konser vererek herkesi büyüleyen koro, bu yıl da 23 Aralık tarihinde saat 20.00`de Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde ikinci konserini vermeye hazırlanıyor. TSM`nin kıymetli eserlerini seslendiren koro, ikinci konseri verecek olmanın heyecanını yaşıyor.
 
DESTEK İSTEDİ
Çalışma sonrasında dernek ve koro hakkında konuşma yapan başkan Sökül, başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere herkese tek tek teşekkür etti. Sökül, hastaları hastanelere götürmekte zorlandıklarını belirterek, ulaşım konusunda yetkililerden destek istedi. Sökül, TSM korosunun ikinci konserini izlemeleri için herkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi`ne davet etti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ