KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Karabalık, Trabzon’daki kurultaya gitmiş...
 Karabalık, Trabzon’daki kurultaya gitmiş...
Güncel
20 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
  • 1300
  • 5

Karabalık, Trabzon’daki kurultaya gitmiş...

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından Trabzon’da düzenlenen ‘5.Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’na katılmış
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nın desteğiyle düzenlenen kurultaya başkan Karabalık, beraberinde belediye başkan yardımcısı şehir ve bölge plancısı Bali Holat ile birlikte gitmiş.
15-18 Ekim tarihleri arasında Trabzon`da düzenlenen kurultayda birlik tarafından yürütülen eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında teknik ve idari bilgi ile tecrübe paylaşımının teşvik etmek, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılmasını desteklemek, kentsel dönüşüm uygulamaları sürecinde belediyelerin idari ve teknik kapasitelerinin artırılmasına katkı sağlamak ele alınmış.
Başkan Karabalık ve yardımcısı Holat, kurultaydan kazanacakları tecrübe ve birikimleri Kartepe`de en iyi şekilde uygulamayı düşündüklerini belirterek, “Böylesi önemli bir kurultayda yer alarak gelişmeleri yakından takip etme imkanı bulduk. Aldığımız yeni bilgileri Kartepe`ye uygulayarak geleceğin çağdaş ve modern yapılaşmasında ilçemizin de yer almasını sağlayacağız. Bizim fikrimiz sizin kentiniz sloganıyla çalışan bizler kent olma idolünü gerçekleştirirken bu tür kurultaylarla bu deneyimlerini artırmaktayız” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ