KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de 19 kız hafız oldu
 Kartepe’de  19 kız hafız oldu
Güncel
04 Ekim 2012 Perşembe 12:12
  • 1430
  • 1

Kartepe’de 19 kız hafız oldu

Kartepe’de müftülüğün Kur’an kurslarında eğitim gören 19 kız öğrenci hafızlığa ilk adımlarını attılar
Kartepe İlçe Müftülüğü`ne bağlı Kur`an kurslarında yatılı okuyan 19 kız öğrenci girdikleri sınavda başarılı olarak hafızlığa ilk adımlarını attılar. Yeni hafızları tebrik eden İlçe Müftüsü İsmail Gülşen, “Kız öğrencilerimizin azmi ve istekleri, kendilerinin başarılı olmasında önemli rol oynamıştır” dedi.
 
HAFIZ OLDULAR 
İlçe Müftüsü Gülşen`in de aralarında yer aldığı İsmail Pelit, Aynur Bilge ve Zeynep Albayrak`tan oluşan hafızlık takip komisyonu, müftülüğe bağlı hafızlık sınıfı bulunan Maşukiye, Rahmiye ve Arslanbey Şefkatiye Kur`an kurslarında yatılı olarak okuyan 19 kız öğrenciyi seçme sınavına adlı. Hafızlık için istenen temel ezber ve özelliklerini sergileyen öğrenciler sergiledikleri başarılı performans ardından hafız oldular.
 
TEBRİK ETTİ
Sınava girip başarılı olan Aynur Karslı, İlknur Karslı, Şerife Çolak, Tuğba Şengül, Feyza Acar, Sare Sena Dede, Sena Arı, Büşra İstek, Sümeyye Yıldız, Ecem Bezirci, Şeyma Yılmaz, Aliye Balcı, Yasemin Varol, Havva Bektaş, Rukiye Alkan, Zümre Özay, Ayşenur Dursun, Merve Özkaraaslan ve Özlem Adlım`ı ilk tebrik eden Müftü Gülşen oldu. Müftü Gülşen, “Müftülüğümüze bağlı hafızlık sınıfı bulunan öğrencilerimiz azim ve istekleri ile başarılı bir sınav ardından hafız olmaya ilk adımı attılar. Kendilerini kutluyorum” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ