KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe’de engelliler için işletmeler uyarıldı
 Kartepe’de engelliler için işletmeler uyarıldı
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 13:14
  • 838
  • 0

Kartepe’de engelliler için işletmeler uyarıldı

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, Özürlüler Kanunu’yla yürürlüğe giren hüküm gereğince ilçedeki işletmeleri uyardı
Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü`ne bağlı ekipler 5378 sayılı Özürlüler Kanunu`yla yürürlüğe giren ‘Umuma açık hizmet veren yapılar, 7 yıl içerisinde özürlülerin erişebileceği uygun duruma getirilir` hükmü konusunda ilçedeki işletmeleri uyardı. Ruhsat ve denetim müdürü Semra Begeç nezaretindeki müdürlük ekipleri tarafından ilçedeki umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin engelli vatandaşlara bu iş yerlerine giriş ve çıkışlarını kolaylaştırıcı tedbirler almaları için uyarı denetimi yapıldı.
 
UYARIDA BULUNDUK
Tek tek esnafı gezerek işletmeleri kontrol ettiklerini ve işletme sahiplerini uyardıklarını belirten ruhsat ve denetim müdürü Semra Begeç şu şekilde görüş bildirdi: “Haziran ayında esnafımıza gerek yerinde inceleme yaparak gerekse yazı yollayarak işletme ve iş yerlerinin giriş çıkışlarını engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirmeleri için uyarılarda bulunmuştur.
 
1 YIL EK SÜRE
İşletmeler ikinci kez dolaşılarak gerekli incelemelerde bulunulmuş gerekli eksiklikler tespit edilmiştir. 5378 sayılı kanunla işletmelere eksiklikleri tamamlaması için 7 yıl süre tanınmış bu süre geçtiğimiz Temmuz ayında bitmiştir. İşletmelere 1 yıl daha ek süre verilmiştir. Esnafımızın cezalı duruma düşmemesi için en kısa sürede gerekli eksiklikleri tamamlaması gerekmektedir.”
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ