KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli çocuklar buz pateni yaptı
 Kartepeli çocuklar buz pateni yaptı
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 17:45
  • 2628
  • 0

Kartepeli çocuklar buz pateni yaptı

Kartepe Çocuk Dergisi’nde ‘Bulun Bakalım’ sorusuna doğru cevap veren öğrenciler arasından çekilen kurayla belirlenen 19 çocuk, buz pateniyle ödüllendirildi
Kartepe Belediyesi tarafından, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik hazırlanan ve üç ayda bir ücretsiz dağıtılan Kartepe Çocuk Dergisi okurları ödüllendiriliyor. Bu kapsamda son sayıda ‘Bulun Bakalım` sayfasında sorulan soruya “Kartepe Meşelik Parkı” doğru cevabını veren öğrenciler arasında yapılan kura çekilişi ile belirlenen 19 talihli çocuk Olimpik Buz Paten Sahası'nda gönüllerince eğlendi. 
 
 
19 ŞANLI ÇOCUK
Talihli öğrencilerden Furkan Gümüştekin, Ayşegül Şen, Aslıhan Gül, Ayça Kolay, Zeynep Yılmaz, Tuğba Soğukpınar, Gülşah Özekli, Ufuk İnce, Beste Ardıl, Buse Ardil, Mehmet Can Ünaldı, Berat Özekli, Büşra Tarakçı, Berra Şahin, Sümeyye Sağın, Kerem Göçer, Ayşenur Barış, Seda Kanık ve  Furkan Yayla, Kartepe Çocuk Dergisi'nin konuğu olarak paten yapma heyecanını yaşadı.
 
 
AİLELER İZLEDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Paten Sahası'na giden talihli öğrencilere, Kartepe Belediyesi yetkilileri ve Kartepe Kent Konseyi görevlileri eşlik etti. İlk kez buz pateni yapan öğrenciler, ayakta durmakta güçlük çekerken, çocuklarını paten yaparken gören veliler de onları izlerken eğlenceli dakikalar geçirdi.
 
 
ÇOK OKUNUYOR
Çocuklara özgüven kazandırmak amacıyla bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirten belediye yayın birim amiri ve kent konseyi genel sekreteri Emine Yurtsever, şunları kaydetti: “Kartepe Çocuk Dergimiz artık 1 yaşında. Bir sene gibi kısa bir sürede Kartepeli çocuklarımız tarafından takip edilen ve beğenilen bir dergi oldu. 
 
 
KENDİ ÜRÜNLERİ
Dergimiz tamamıyla çocuklarımızın kendi emeklerinin bir ürünüdür. Kendi emeklerinin yayınlandığını gören çocuklarımız daha iştahlı bir şekilde çalışmalarda yer alıyor. Gerek posta, gerek bireysel çabalar ve elektronik ortamda bize ulaşan eserleri seçmekte zorlanıyoruz. Mümkün oldukça her eseri ya da en azından çocuklarımızın isimlerini dergimizde yayınlıyoruz. 
 
 
DERGİNİN 1. YILI
Her sayımız sonrasında bu tür sosyal çalışmalarla çocuklarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz.  
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, çocuklara yönelik hazırlanan Kartepe Çocuk Dergisi'nin 1 yılını tamamladığını belirtirken Kartepeli çocukların gösterdiği ilgiden memnun olduğunu ifade etti. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ