KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kartepeli sporculardan hem açılış hem mevlit
 Kartepeli sporculardan hem açılış hem mevlit
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 14:56
  • 737
  • 0

Kartepeli sporculardan hem açılış hem mevlit

Kartepe Motor Sporları ve Gençlik Derneği, yeni dernek binasını Gazze’deki şehitler için mevlid-i şerif okutarak açtı. Okumaya katılımın yoğun olması dikkat çekti
Kartepe Motor Sporları ve Gençlik Derneği, anlamlı bir işe imza attı. Kartepe Motor Sporları ekibi, gençlere sahip çıkmak için Adnan Menderes Mahallesi`nde yeni bir dernek binası kiraladı ve binanın açılışını da İsrail tarafından bombalanan Filistin Gazze`deki şehitler için mevlit okutarak gerçekleştirdi. Merkez Camii`ndeki okumaya gençler kadar bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi. Güzel ve başarılı faaliyetleriyle sürekli gündeme derneğin başkanı Fatih Topal, mevlit sonrası yaptığı açıklamada ilçede faydalı çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 
YÖNETİME YENİ İSİM
Konuşmasını sürdüren Topal, “Gençlerimiz için herşeyi yapıyoruz. Yönetimimize bu yeni yolda bizlere destek olacak aynı zamanda 3 yıldır Arslanbey İlköğretim Okulu Aile Birliği`nde de görev yaptığım ve ilçemizin gençlerini için her türlü fedekarlığı yapan arkadaşım Seyfi Şengül de ekledik. Seyfi Bey`in katılımıyla gücümüze güç katmanın getirdiği güvenle, güçlü kadrom sayesinde ses getirecek çalışmalara imza atacağımıza eminim” dedi.
 
AŞURE İKRAMI
Adnan Menderes Mahallesi Merkez Camii İmamı Hüseyin Okur, Köseköy Merkez Camii, Şefkatiye, Başaran Mahallesi imamlarının katılımıyla gerçekleşen mevlid-i şerife, Şefkatiye ve Rahmiye gençlik dernekleri de büyük ilgi gösterdi. Mevlid-i şeriften sonra yeni dernek binasının açılışı yapıldı ve misafirlere, esnaf ile Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı`nın katkılarıyla hazırlanan aşure ikram edildi. Öte yandan buluşmayı fırsat bilen gençler derneğin gençlik kolları başkanlığına Fikret Kolay`ı seçti. Önümüzdeki süreçte dernek bünyesinde ücretsiz olarak Almanca, İngilizce, din ve bilgisayar dersi verileceği öğrenildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ