KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
KASİAD’tan Moğolistan’a kardeş eli
 KASİAD’tan Moğolistan’a kardeş eli
Güncel
03 Kasım 2012 Cumartesi 12:39
  • 863
  • 2

KASİAD’tan Moğolistan’a kardeş eli

Kurban Bayramı’nı Moğolistan’da geçiren Kocaelili bir grup iş adamı, kurbanlarını bu ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, Moğol halkı ile tarihten gelen kardeşlik bağlarını tazeledi
Kurban Bayramı`nda Moğolistan`da bulunan Moğol Türkleri'ne yardım görtürmek için KASİAD üyesi bir grup Kocaelili iş adamı, Moğolistan`a gitti. Türk iş adamları burada eğitim veren Türk okulunun müdürü Erden Abat ve Mehmet Kızıl tarafından, geleneksel protokol kaidelerine uygun olarak öğrencilerle beraber çiçeklerle karşılandı. İl Milli Eğitim Müdürü Arüna Hanım KASİAD üyelerine çalışmalarından dolayı üstün başarı ödülü ve yöresel hediyeler takdim etti. 
 
KURBAN ETİ DAĞITILDI
Orhun ve Tonyokuk Anıtları`nı ziyaret eden Kocaelili iş adamları, ata bindi, orkuk ve beşparmak yedi, kımız içti. Deveyle tur atan KASİAD üyeleri, ayrıca şahin de uçurdu. Kurban Bayramının ilk gününde KASİAD`lı iş adamları ve Kimse Yok mu Derneği görevlileri, Müslümanlar'ın yoğun yaşadığı bölgelerde yüzlerce büyükbaş ile küçükbaş kurban kesimi yapıldı. Kesimin ardından aileler ziyaret edilerek ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtıldı.
 
KARDEŞLİK BAĞLARI
Heyet, bayramın son gününde Başkent Ulanbatur, sanayi şehri Erdenet, Nanagh, Darkhan ( Tarkan`ın şehri) ‘ı gezdi. Üyeler, Moğalistan`da vefat eden Türk Okulları Genel Müdürü Adem Tatlı`nın kabrini de ziyaret etti. KASİAD üyesi Dinçer Akbulut, Türkiye'den 10 bin kilometre uzaklıkta kardeşlik bağlarının bu soğuk ortamı erittiğini belirterek, "Dar gelirli ailelere kurban etlerini dağıttık. Onların gözlerindeki mutluluğu gördüğümüzde, amacımıza ulaşmış olduğumuzu anlıyoruz.'' dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ