KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
KO-MEK’le kanseri yendi
 KO-MEK’le kanseri yendi
Güncel
19 Aralık 2012 Çarşamba 14:21
  • 883
  • 1

KO-MEK’le kanseri yendi

Ahşap boyama kursiyeri Asiye Hanım hastalığını KO-MEK’te gördüğü sevgi ve ilgiyle yendi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin meslek ve sanat eğitimi alanındaki en önemli projesi olan KO-MEK, sıcak aile yapısıyla dertlere derman olmaya devam ediyor. Bu aileden biri olan Asiye Altındağ da uzun zamandan beri mücadele ettiği kanser hastalığını yenmenin mutluluğunu yaşıyor. KO-MEK`le tanışmadan önce hastalığının adeta kendisini esir aldığını söyleyen Asiye Hanım, “KO-MEK, hastalığımı unutmama ve onunla mücadele etmeme yardımcı oldu. Burada gördüğün sevgi ve ilgiyle hastalığımı yendim” diyor. 
 
HAYATIM DEĞİŞTİ
KO-MEK Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezi`nin ahşap boyama kursiyeri olan Asiye Altındağ, 2008 yılında göğüs kanseri olduğunu öğrendi. Hasta olduğunu duyar duymaz moralinin bozulduğunu ve içine kapandığını söyleyen Asiye Hanım, “Sürekli evde ve sürekli bu hastalığı düşünür şekilde yaşıyordum. Kemoterapi süreci oldukça ağırdı. Bu süreçte karşıma KO-MEK kursları çıktı. İşte o andan itibaren hayatımın değiştiğini söyleyebilirim” dedi.
 
KEMOTERAPİ GİBİ
Kanser hastalarının morallerinin yüksek olması gerektiğini düşünen Altındağ, ‘`KO-MEK kurslarına katıldıktan sonra buradaki arkadaşlık ve aile ortamı beni kendime getirdi.  KO-MEK`te birbirinden güzel ürünler ortaya koymanın sevincini arkadaşlarımla beraber yaşadık. Kursta hem eğlendik hem öğrendik. KO-MEK`te hastalığımı yenerek hayata yeniden tutundum” diye konuştu.
 
HUZUR BULDUM
KO-MEK`te huzur bulduğunu dile getiren Altındağ, “KO-MEK kursları insanları hem meslek sahibi yapıyor hem de psikolojik yarar sağlıyor. Hasta olan insanlar evde kendilerini dinlemesin. KO-MEK kurslarına katılarak yeni bilgiler öğrenmenin ve farklı ürünler üretmenin mutluluğunu yaşasın`` şeklinde konuştu. Altındağ, KO-MEK kurslarını ilimize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na da teşekkür etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ