KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Devlet’te örnek uygulama
 Kocaeli Devlet’te örnek uygulama
Güncel
23 Eylül 2010 Perşembe 13:21
  • 2126
  • 7

Kocaeli Devlet’te örnek uygulama

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde çalışanlar istek, öneri ya da şikayetlerini yöneticilere yüz yüze aktarabiliyor
Kocaeli Devlet Hastanesi`nde bir süredir devam eden ‘çalışanlarla toplantı` uygulaması diğer kurumlara örnek teşkil ediyor. Her ayın ilk çarşamba günü hastane yöneticileri ile çalışanlar bir araya geliyor, fikir alışverişinde bulunuyor. Personel istek, öneri ya da şikayetlerini yöneticilerle yüz yüze yapılan toplantıda rahatlıkla dile getirebiliyor.
 
 
YÜZ YÜZE GÖRÜŞME
Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney, başhekim yardımcıları, hastane müdür ve müdür yardımcılarının hazır bulunduğu toplantı, performans ve kalite birimi tarafından organize ediliyor. Toplantıya hastanede görev yapan doktor, hemşire, hizmetli ya da şirket çalışanlarından dileyen herkes katılabiliyor. Çalışanlar hiçbir baskı altında kalmaksızın düşüncelerini yetkililerle yüz yüze paylaşabiliyor.
 
 
MEMNUNİYET ARTTI
Çalışanların istek ve önerileri dikkate alınarak hazırlanan programlar neticesinde personel memnuniyetinin arttığını, bunun direk hasta ve hasta yakınlarına yansıdığını belirten Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney, “Hastanemiz yönetimi, çalışanları, hasta ve hasta yakınlarıyla büyük bir ailedir. Amacımız, hasta ve hasta yakınlarının hastanemizden duyacağı memnuniyet kadar çalışanlarımızın da çalışma koşullarını iyileştirerek, onlara mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamaktır” diyor. 
 
 
DEMOKRASİ ÖRNEĞİ
“Çalışanlarla toplantı” uygulamasının oldukça verimli geçtiğini söyleyen Ergüney, “Her çalışanımız istek, öneri ya da varsa şikayetlerini direk olarak bizimle paylaşabiliyor. Bizler de onların bu görüşlerine saygı duyarak çözümü noktasında elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, en iyi çözüm önerileri sorunu bizzat yaşayanlardan gelir. Tüm olumsuz koşullarımıza rağmen hastanemizin göstermekte olduğu başarılı çalışmaların sırrı burada yatıyor. Bu manada Kocaeli Devlet Hastanesi`nde demokrasinin güzel bir örneği yaşanıyor” diye konuşuyor.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ