KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Ülkü Ocağı artık yeni hizmet binasında
 Kocaeli Ülkü Ocağı artık yeni hizmet binasında
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 16:19
  • 2847
  • 12

Kocaeli Ülkü Ocağı artık yeni hizmet binasında

Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yeni hizmet binası İzmit Alemdar Caddesi no:17 adresinde gerçekleştirilen açılış töreni ile hizmete girdi.
Başkanlığını İbrahim Özcan'ın yaptığı Kocaeli Ülkü Ocakları yeni hizmet binası İzmit Alemdar Caddesi no:17'de mehter marşlarıyla ve tekbirlerle açılırken, açılış törenine MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, MHP Kadın Kolları Başkanı Şirin Aydın, Saffet Sancaklı, çok sayıda MHP'li ve vatandaş katıldı. İsmi MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile anılan eski futbolcu Saffet Sancaklı ise yaptığı anayasa paketi açıklamalarıyla belediye başkanlığı olmasa bile siyasete göz kırpmaya devam etti. 
 
EMANETE SAHİP ÇIKALIM
İzmit Mehteran Takımı'nın da marşlarıyla ayrı bir hava kattığı açılışta ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Özcan, "Ülkücülük inancın, fedekarlığın, kararlılığın sübut bulduğu, cesaretin, faziletin bayraklaştığı kutsal bir davanın adıdır. Ülkücü ise vatanın ve milletin selameti için çalışan, geleceğe ışık tutan, zorluklardan yılmadan hiçbir sorumluluktan kaçmadan üzerini düşeni yapandır. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara, çevrilen tezgahlara kurulan kumpaslara rağmen dün olduğu gibi bugün de ayaktadır. Bu noktada bizleri ayakta tutan ve bizlere güç veren fikirlerimiz olmuştur" dedi. Ardından konuşan Saffet Sancaklı ise yaptığı konuşmasında MHP ve ülkü ocaklarının kendilerine Alpaslan Türkeş'ten emanet kaldığını söyleyerek, "Bizler bu emanete sahip çıkmalıyız" dedi. 
 
ÜLKÜCÜLER İŞTE BURADA
Konuşmasına devam eden Saffet Sancaklı, "Türkiye Cumhuriyeti'ni kötü emellerine alet etmeye çalışanlar, bu emellerine asla ulaşamayacak. Gündemde de yeni bir anayasa paketi var. Bu paketin olmazsa olmazları Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bir bütün olduğu, dilinin Türkçe olduğu ve başkentinin Ankara olduğudur. Ülkücüler nerede diye soruyorlar. Bu olmazsa olmazlarını değiştirmeye çalışanlar bizim nerede olduğumuzu göreceklerdir. MHP  damgasını Kocaeli'ye vurmuştur. Bu yolun da geri dönüşü yoktur" dedi. Konuşmaların ardından açılışa katılanlar sloganlar eşliğinde açılış kurdelesini kesti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ