KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
KOGED Almanya’ya gidiyor
 KOGED Almanya’ya gidiyor
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 15:15
  • 811
  • 0

KOGED Almanya’ya gidiyor

Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği, 5 Aralık’ta Almanya’da gerçekleşecek bir seminere katılacak
Kısa adı KOGED olan Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği 5 Aralık`ta Almanya`da gerçekleşecek olan seminer öncesi ‘Gönüllüler Aranıyor` AB projesinin yeni eğitim programıyla 2. yılına start verdi. Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi`nde yapılan toplantıda eğitimci Rana Kaplan ‘Çözüm Bulma Becerileri` konulu sunumuyla dernek üyelerine önemli bilgiler aktardı.
 
GÖNÜLLÜK ESASI
Eğitimci Kaplan, “Her gün yeni ya da farklı küçük şeyler yaparak hayatımızda birçok şeyin değiştiğinin farkına varabiliriz. ‘Gönüllüler Aranıyor` projesinin amaçlarından biri farklılık yaratmak ve farkındalığı artırmak. Hedefimiz aslında bunun gibi küçük gönüllülük faaliyetlerinin büyük organizasyonlara dönüşmesi” dedi. KOGED, gönüllülük konusunda halkın farkındalığını artırarak Türkiye`deki gönüllü sayısını çoğaltmayı hedefliyor.
 
BERLİN`DE YAPILACAK
Eğitim sonunda KOGED Başkanı Gülhan Bütün dernek adına Rana Kaplan`a çiçek takdim etti. ‘Gönüllüler Aranıyor` projesinin beşinci toplantısı 5 Aralık`ta Almanya`nın Berlin kentinde başlayacak. Projenin yazarı olan Ayşe Öztürk, gönüllülük çalışmalarında kişilerle iletişimin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle böyle eğitim programlarının proje süresince zaman zaman yineleneceğini ifade ederek yöneticilere desteklerinden ötürü teşekkür etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ