KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8286 TL
  • 6.5661 TL
  • 7.5910 TL
Kocaeli Zirve
Köyler gelişecek
 Köyler gelişecek
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 17:24
  • 1269
  • 0

Köyler gelişecek

Gebze ve Dilovası’nın köy muhtarlarını kabul eden Karaosmanoğlu köylerin özelliğini kaybetmeden gelişmesi için çalıştıklarını söyledi
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Gebze ve Dilovası`nın köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Gebze ve Dilovası`nın Köseler, Pelitli, Mollafenari, Tepemanayır, Çerkeşli, Mudarlı, Tepecik, Duraklı, Cumalı, Kadıllı, Elbizli, Tavşanlı ve Ahatlı Köyleri`nin muhtarları, Karaosmanoğlu`nu makamında ziyaret etti. Büyükşehir`in Gebze ve Dilovası`nın köylerine olan hizmetleri nedeniyle Karaosmanoğlu`na teşekkür eden muhtarlar, yaşadıkları sıkıntıları ve eksiklerini de dile getirdi.
 
 
KÖY FIRINLARI ARTACAK
Köylerde en büyük önceliği suya, ardından da köyün genel yolu ve köy içi yollarına verdiklerini belirten Karaosmanoğlu, “Köylerimizin gelişmesi ve değişmesi, Kocaeli`nde köyden kente göçün durup, kentten köye göçün başlaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Köylerimiz ne kadar gelişirse gelişsin, köy olma özelliğini, doğallığını korumasını da sağlıyoruz. Bu amaçla bir köy geleneği olan köyün ortak fırınlarını uygun olan köylerimize yaymak istiyoruz” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, Gebze ve Dilovası`nda ortak fırın yapılacak köy sayısının artırılacağını da aktardı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ