KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Köylülerin içi rahat etti
 Köylülerin içi rahat etti
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 11:38
  • 880
  • 1

Köylülerin içi rahat etti

GİSOB’un çevreyi kirleteceğinden tedirginlik duyan civar köylüler, müdür Hamit Eroğlu tarafınadan bölgedeki fabrikalarda gezdirilerek endişeleri giderilmeye çalışıldı
Kandıra Gıda İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesi (GİSOB), oldukça sancılı dönemler geçirmişti. Kurulma aşamasında çok ağır eleştiriler alan GİSOB, çevreyi kirleteceği ve bölgeye ağır sanayinin geleceği iddialarıyla karşı karşıya kalmıştı. Çevre köylülerin bu endişesini gidermeye çalışan Kandıra GİOSB Müdürü Hamit Eroğlu, Goncaaydın ve Kocakaymaz Köyleri`nden bir grup vatandaşı üretim yapacak olan firmalarda gezdirdi. Fabrika gezisi sonunda endişelenecek bir durumun olmadığını anlayan köylülerin için rahat etti.
 
RAHAT ETTİLER
Kandıra GİSOB`da üretim yapacak olan firmaları görmek maksadıyla geçtiğimiz günlerde Eskişehir`e giden Kocakaymaz ve Goncaaydınlı Köyü sakinleri, Cici Çikolata Firması`nın üretim tesislerini gezdi. Oldukça hijyenik bir ortamda ve çevreyi kirletmeden üretim yapan fabrikayı yerinde gezen ayrıca köylerindeki gençlerin nasıl bir ortamda çalışacağını da görme fırsatı bulan köylüler, rahat bir nefes aldı.
 
BİLGİ ALDILAR
Cici Çikolata Fabrikası Yöneticileri ve GİOSB Müdürü Hamit Eroğlu tarafından burada köylülere birde konferans verildi. Fabrikadan sonra Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi(OSB)`ni de gezen köylüler, Eskişehir OSB Müdürü Ali İhsan Karamanlı`dan OSB`lerin genel yapıları, OSB`nin gelmesiyle bölge insanın neler kazanacağı ve OSB gelmeden yapılması gereken hazırlıkların neler olduğu hususunda kapsamlı şekilde bilgi aldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ