KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Küçük: Yetki bizde
 Küçük: Yetki bizde
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 14:17
  • 1765
  • 13

Küçük: Yetki bizde

Belediye-İş 1 Nolu Şube Başkanı Sedat Küçük dava süreci ile ilgili olarak konuştu; kendilerinin yetkili sendika olduklarını öne sürdü
Belediye-İş Sendikası, Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da daki yetki davası ile ilgili, Hizmet-iş Sendikası`nın, mahkemede bilirkişi raporuna itiraz etmesi üzerine, dün sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Hatırlanacağı üzere Belediye–İş Sendikası, Büyükşehir ve İSU`nun iki ayrı kurum olduğunu öne sürerek, Büyükşehir`de çoğunluğun kendilerinde olduğunu belirtmişti. Hizmet–İş ise bu iki kurumun tek kurum olduğunu ve yetkinin kendilerinde olduğunu iddia etmişti, konu mahkemeye taşınmıştı. 
 
YİNE AYNI KONUDA 
Basın toplantısında konuşan Beldiye-İş 1 Nolu Şube Başkanı Sedat Küçük Hizmet-İş Sendikası`nın belediye çalışanlarına ihanet ettiğini söyledi. Küçük “Hizmet-İş Sendikası`nın itirazına konu olan sorunlu üyeler, daha önce bilirkişi raporunda belgelerle açıklandı; ancak yine aynı konuda itirazda bulundular” dedi. 
 
SÖZLEŞMEYİ ENGELLİYORLAR 
Küçük devam ederek, “Bir diğer konu da İŞKUR tarafından yapılan program gereğince, bir grup işçi, belediyede fidan dikme gibi benzer işlerde bir dönem çalışmışlardı. Bunların 3 ay sigortaları ödenir. Bu kısa dönemde çalışan işçilerin hiçbirinin belediye ile ilişkisi yoktur. Ama Hizmet-İş Sendikası bu çalışanları da sürece dahil etmeye çalışarak, belki de yıllarca sözleşme yapılmamasına sebebiyet vermeye çalışmaktadır” diye konuştu. 
 
YETKİLİ SENDİKA BİZİZ
Son olarak Küçük, “Bu gereksiz oyunları Büyükşehir ve İSU`da çalışan işçi arkadaşlarımız asla unutmayacaktır. Yetki değerlendirmesi ile ilgili mahkemenin doğru karar vereceğine inancımız tamdır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nde sendikamız yetkilidir. Hizmet-İş Sendikası yalan yanlış gereksiz yorumlarla süreci uzatmaya çalışmaktadır. İşçinin iradesi önünde durmayın, işçi tercihini yapmıştı” diye konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ