KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kuran kursu ve cemevi bir arada
 Kuran kursu ve cemevi bir arada
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 14:19
  • 842
  • 0

Kuran kursu ve cemevi bir arada

15. Kolordu İlk ve Ortaokulu öncülüğünde bu yıl 4.’sü düzenlenen Aşure Günü’nde mahalledeki Kuran kursu ve cemevi, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı
Derince`de Çenedağ Mahallesi Esentepe bölgesinde bulunan 15. Kolordu İlk ve Ortaokulu`nda Muharrem ayı nedeniyle Aşure Günü düzenlendi. 15. Kolordu İlk ve Ortaokulu`nun, Cımbızlar Camii Derneği ve İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi ile birlikte bu yıl dördüncüsünü organize ettiği Aşure Günü`ne ilgi büyüktü. Derince Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanan bin kap aşurenin dağıtıldığı programa başta Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım ve Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar olmak üzere protokol yoğun katılım sağladı.
 
İLAHİLER OKUNDU
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Esentepe Kuran Kursu`ndan Hüseyin Vardoğan, Kur`an-ı Kerim okudu. Okul müdürü Hasan Mutlu, Derince Müftüsü Birol Nurlu ve Esentepe Cemevi Hocası Mirza Ali Hakkıoğlu`nun konuşmalarıyla devam eden program, Kuran kursu öğrencilerinin seslendirdiği ilahiler ve müzik öğretmeni Serhan Şahin`in seslendirdiği deyişlerle devam etti. Mirza Ali Hakkıoğlu`nun aşure duası yaptırdığı etkinlik, slayt gösterisinin izlenmesi ve aşurelerin ikramıyla sona erdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ