KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Mağazasının tavanı çöktü, sigorta şirketi zararı karşılamadı
 Mağazasının tavanı çöktü, sigorta şirketi zararı karşılamadı
Güncel
06 Ekim 2012 Cumartesi 17:40
  • 3324
  • 5

Mağazasının tavanı çöktü, sigorta şirketi zararı karşılamadı

Gebze’de bir şirkete sigorta ettirdiği mağazasının tavanı çökünce 500 bin TL zarara uğrayan İsmail Özkan, sigorta şirketin "Bina sahibinin sigortası yok" diyerek zararını ödemeyi kabul etmeyince iflas ettiğini söyledi
Gebze'deki Güzeller Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan 'Mavi Ötesi' isimli giyim mağazanın tavanı geçen 7 Temmuz'da çöktü. Gündüz saatlerinde çalışan ve müşterilerin bulunduğu sırada meydana gelen çökme olayında mağazada yaklaşık 500 bin TL'lik zarar oluşurken, şans eseri can kaybı olmadı. Yapılan incelemelerde, bina sahibi tarafından yaptırılan asma tavanın çelik yerine plastik dübellerle asıldığı için çöktüğü anlaşıldı. 
 

SİGORTA ÖDEME YAPMADI
Anlaşmalı olduğu sigorta şirketine başvuran mağaza sahibi İsmail Özkan'a sigorta şirketi, çöken tavanın kendileriyle ilgisi  olmadığını, çökmenin yapım hatasından kaynaklandığını bildirerek hiç ödeme yapmadı. İsmail Özkan, sigorta şirketinin kendisine yanıt bile vermediğini savunurken, şöyle dedi: "Sigorta şirketi, bina sahibinin sigortasının olup olmadığını soruyor. 'Bina sahibinin sigortası olmadığı için ödeme yapamayız' diyor. Ben iş yerimi sigorta yaparken, bir de mal sahibinin sigortası olup olmadığını mı araştıracağım? Dünyanın neresinde, hangi sigorta acentesinde böyle bir sistem var merak ediyorum. Yaptığım araştırmalar sonucunda sigorta şirketinin haksız olduğunu öğrendim. Bu işin peşini bırakmayacağım. Çünkü ben bu olaydan sonra iflas ettim. Sonuna kadar hakkımı arayacağım."
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ