KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Mikro Taksi proje bekliyor
 Mikro Taksi proje bekliyor
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 08:36
  • 1941
  • 8

Mikro Taksi proje bekliyor

Yerlerinden edilen Mikro Taksi Durağı şoförü Metin Topsakal, istedikleri eski yerle, belediyenin proje hazırladığı yerin farklı olduğunu, Çevre Müdürlüğü kontrolündeki eski yer için proje hazırlanırsa Vali Topaca’nın bunu onaylayacağını söyledi
İzmit Belediyesi`nin Acısu Parkı`nda yaptığı park ve çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında 19 yıllık yerlerinden edilen İzmit`in en eski taksi duraklarından biri olan Mikro Taksi, havaların soğuduğu ve kışın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde oldukça zor şartlar altında İzmitlilere hizmet veriyor. Bir türlü yer sorunu çözülemeyen Mikro Taksi, kaldırıma koydukları sandalyeler ve çevresi açık naylon barakada 24 saat 15 taksiciyle hizmet veriyor.
 
ACISU`YA TAŞINDILAR
Uzun yıllar Fethiye Caddesi Feridun Özbay Sokak`ta faaliyet gösteren ancak caddenin trafiğe kapatılmasıyla birlikte 1993 yılında Acısu`ya taşınan Mikro Taksi Durağı taksicilerinden Metin Topsakal, kendilerinin durak kulübesi kurmak için istedikleri yerler ile İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın, Anıtlar Yüksek Kurulu`na kabul ettiremediği yerin farklı yerler olduğunu söyledi. Topsakal, kendi istedikleri yerin İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü kontrolünde olduğunu ifade etti.
 
ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ BAKIYOR
Konuyla ilgili işleyen süreç ve vali Ercan Topaca ile yaptıkları görüşmeler hakkında bilgi veren taksi durağı şoförü Metin Topsakal, “Acısu`da çalışmalar başladığı zaman biz 19 yıllık yerimizden kalkarak kaldırıma çıktık. Acısu çalışma projesine bizim taksi durağımızın da dahil edilmesini istedik. Durağımızın olduğu yer Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, doğal olarak da vali Ercan Topaca kontrolünde bir yer. Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın söylediği yer ise Anıtlar Yüksek Kurulu`nun kontrolünde bir yer” açıklamasında bulundu.
 
VALİ PROJE BEKLİYOR
Vali Ercan Topaca`nın İzmit Belediyesi`nin kendilerine bir proje hazırlaması halinde projenin onaylanacağını ve Mikro Taksi`nin 19 yıllık yerine kavuşacağını anlatan Metin Topsakal, “Nevzat Doğan, Anıtlar Yüksek Kurulu kontrolündeki alanla ilgili proje hazırlıyor. Doğal olarak bu kuruldan geçmez. Belediye eski yerimizle ilgili proje hazırlamıyor. Biz ise Çevre Müdürlüğü`nün kontrolündeki yerimizi istiyoruz. Eğer İzmit Belediyesi burayla ilgili proje hazırlarsa vali Topaca hemen bunu onaylayacak. Biz de yerimize kavuşacağız” dedi.
 
ÇAY OCAĞI YAPILIYOR AMA
Belediyenin kendilerine iki yer gösterdiğini, ancak yerlerin çok olumsuz noktalar olduğunu ifade eden Topsakal, “Belediye bize iki yer gösterdi. Yerlerden biri iş hanı ve oto yıkamanın önü. İkinci yer ise ara sokaklardan çıkan yol güzergâhında bulunan belediyeye ait bir yer. Oraya durağımızı taşırsak taksileri bıraktığımız yerle aramızda mesafe olacak. Müşteriyi nasıl göreceğiz. Bize eski yerimizi versinler. Bize yer verilmeyen parkta belediye çay ocağı yeri yapıyor; hem de parkı betonla döşüyor” ifadelerini kullandı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ